Treningi sportów
outdoorowych
DZIECI

Dzieci w wieku od 7 lat uczestniczą w cyklicznych treningach po to, aby zerwać z ekranem, spędzić czas aktywnie, uczyć się współpracy w grupie i komunikacji przy okazji nowych gier i zabaw terenowych.

Treningi

Ćwiczenia na świeżym powietrzu pozwalają dobrze dotlenić organizm, wpływając pozytywnie na zdrowie. Wędrówki leśne rajdy, bieganie, zewnętrzne, siłownie w parkach i na skwerkach, a także place zabaw dla dzieci

2,5 /h aktywnych trenngów

Gry, treningi i zabawy na świeżym powietrzu, wędrówki leśne, rajdy do rezerwatów przyrody, gry sportowe, linowe, treningi równowagi

Poznaj dzieci w podobnym wieku, które spragnione są gier zespołowych i zabaw integracyjnych

Możliwe, że dowiesz się czegoś o sobie, a na pewno będziesz mieć okazję nauczyć się czegoś o otaczającym Cię świecie :)

Korzyści uprawiania sportów outdoorowych

Każdy kto regularnie uprawia aktywność fizyczną,
zdaje sobie sprawę z jej doskonałego oddziaływania na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wyższe poczucie własnej wartości

Naukowcy udowodnili, że sporty outdoorowe znacząco poprawiają nasze poczucie własnej wartości. Dzieje się tak, ponieważ energia pozyskiwana z promieni słonecznych wpływa pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne.

Uwalnianie endorfin

Podczas ćwiczeń do krwiobiegu są uwalniane endorfiny. Dzieje się tak z powodu przyjemności, którą odczuwamy w trakcie treningu. Nawet jeśli wybrane przez nas ćwiczenia wymagają włożenia w nie wysiłku (a czasem powodują ból), to dają uczucie ogromnej przyjemności. Gdy się utrzymuje, uwalniane są hormony szczęścia.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu sprawią, że dzieci czują się szczęśliwe i mają lepszy nastrój. Możliwość trenowania z kolegami pomaga czuć się lepiej. To daje długofalowe efekty.

Dwa różne rodzaje kursu w jednym:

  1. Kurs integracyjny w przyrodzie - czyli wyprawę do lasu, parku lub inne miejsce mające na celu wzajemne poznanie i integracje

  2. kurs wzmacniający faktyczną współpracę w grupie - czyli taki, który wzmacnia proces rozumienia wzajemnych ról, postaw, pomagając rozwiązywać konflikty, znajdować rozwiązania problemów z jakimi się spotyka

Grupa przechodzi szereg przygód, musi radzić sobie w trudnych sytuacjach, rozwiązywać trudne zadania, podejmować decyzje. Ponosi ona także odpowiedzialność za te decyzje.

Współpraca w grupie

• często współpracują ze sobą
• postrzegają siebie jako członków drużyny
• są uważani przez innych za drużynę
• mają wspólne normy
• biorą udział w systemie podziału ról w drużynie
• identyfikują się z innymi
• widzą swoje znaczenie w grupie
• chcą realizować cele grupy
• spójnie reprezentują grupę na zewnątrz

JAK WYGLĄDA TRENING

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

MIEJSCE

Trening odbywa się na zamkniętym terenie Campu Montessori na ul.Dzierzby 26/28 z opcją wyjścia do Lasu Kabackiego.

BOISKO

W trakcie treningu korzystamy ze szkolnego boiska, placu z górką wspinaczkową oraz sprzętu sportowego i lin.

LINY

Na terenie ogrodu szkolnego zrealizowaliśmy instalacje linowe, które pozwalają na trening przełamywania własnego strachu oraz zapewniają moc atrakcji.

OGRÓD

W ogrodzie realizujemy również wiele aktywności, jest tu huśtawka, małpi gaj, hamaki, leżaki oraz wiele możliwości zabaw.

BUDYNEK

Wszyscy uczestnicy zostawiają swoje rzeczy w kwaterze Dzieci Puszczy i mają stały dostęp do toalety, sali oraz kuchni. Organizujemy sobie również przerwy na ciepłą herbatę i rozmowy.

KADRA

Kadra Fundacji to wykształceni i wykwalifikowani pasjonaci pracy z dziećmi. Psychologowie, pedagodzy, wojskowi, instruktorzy harcerstwa, żeglarstwa i samoobrony.