Fundacja Dzieci Puszczy od 8 lat pomaga rodzicom wzmacniać samodzielność i zaradność dzieci w sytuacjach społecznych.

Zamiast napinania się na drogie, wybujałe fajerwerki. Zamiast porównywać się kto lepszy, a kto gorszy. Zaprzyjaźnij się i uwolnij się od nieufności

Fundacja Dzieci Puszczy - Certyfikowany organizator i zaufany wychowawca od 2016 r. Prowadzi programy integracyjno-wychowawcze i rekreacyjno- ruchowe dla uczniów klas (1- 8) Szkół Podstawowych.

Godni zaufania pedagodzy i wychowawcy to pasjonaci pracy z dziećmi, którzy tworzą atmosferę wzajemnego wsparcia i szacunku. Budują poczucie przynależności i sprawiają, że dzieciaki czują się sobą, wśród przyjaciół, potrzebne. 

July 08, 2022

Focused on helping our clients to build a great business

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores.

Kathy Reyes

June 15, 2022

We build your website to realise your vision, project and more

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores.

William Sh.

May 26, 2022

Praesentium to website realise imperdiet demore elementum

Nullam elementum tincidunt massa, a pulvinar leo ultricies ut. Ut fringilla lectus tellusimp imperdiet molestie est volutpat at. Sed viverra cursus nibh.

James Doe

Akademia Wychowania Fizycznego 

Dzieci Puszczy Bielany

Akademia Wychowania Fizycznego
Marymoncka 34, 00-968 Warszawa
Otwarte od 9:00 do 18:30 
Centrum Land Metro Służew

Dzieci Puszczy Ursynów

Wałbrzyska 11 - Metro Służew
CH Land ul. Wałbrzyska 11, 02-743 Warszawa
Otwarte od 9:00 do 18:30 
Szkoła podst. MTE

Dzieci Puszczy Milanówek

Szkoła podstawowa MTE
Brzozowa 1, 05-822 Milanówek
Otwarte od 9:00 do 18:30 

Program Dzieci Puszczy
kładzie nacisk na zapobieganie kryzysom i konfliktom zamiast reagowania na ich konsekwencje terapią z psychologiem


Profesjonalna opieka
dostępna dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, które nie są gotowe na udział w rywalizacji i mają trudności z działaniem w grupie


Przyjazne miejsce do współpracy i na spotkania z przyjaciółmi. Otwarcie na wymianę myśli, empatia i komunikacja bez przemocy


Godni zaufania ludzieAnna Laskowska Krystosiak
Pedagog, wychowawczyni
Ekspertka konferencji Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Podczas drugiej edycji konferencji i warsztatów dla nauczycieli szkół podstawowych, która odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOI, mogliśmy przekonać się o tym, jak ważny dla rozwoju dzieci i młodzieży jest kontakt z naturą i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

Nasza Historia

W 2017 roku wraz z przyjaciółmi odkrywamy Raport UNICEF, wskazujący na to, że dzisiejsze dzieci należą do najmniej szczęśliwych. Przemoc rówieśnicza, zbyt długi czas z ekranem, brak zaufania do siebie ma daleko idące konsekwencje dla ich zdrowia i szczęścia w przyszłości.

Zdeterminowani, aby to zmienić stworzyliśmy miejsce, którego celem jest rozwój przyjaźni, współpracy i odwagi. Chcieliśmy robić to, co jest słuszne, co łączy dzieci, rodziców i nauczycieli. Dlatego działalność Fundacji Dzieci Puszczy jest uosabiana prawdą, przejrzystością, prowadzona ze świadomością i sumieniem moralnym.

Drużyna Dzieci Puszczy to pasjonaci wychowawcy i przyjazne miejsce do spędzania czasu z paczką przyjaciół.

Wartościowy czas z pasjonatami, wychowawcami, którzy znają dzieci i wiedzą co one lubią.

Zaufany przewodnik po dobrych wzorcach relacji i wartościachktóry pomaga wzmacniać zaradność dzieci w sytuacjach społecznych by dzieci lepiej się czuły same z sobą i ufały sobie.


Jak rodzice doceniają zieci puszczy

stała kadra wykwalifikowanych praktyków, których dzieci lubią i dobrze znają, trenerów posiadających odpowiednie uprawnienia i pasję do pracy z dziećmi.

Organizację tworzą trenerzy i przewodnicy, którzy każdego dnia budują trwałe, wspierające relacje, wzmacniając poczucie przynależności i celu, inspirując dzieci do odkrywania wartościowych zainteresowań.

Przyroda i treningi w terenie są narzędziem do osiągnięcia celów takich jak rozwój umiejętności pozytywnego nastawienia, nawiązywania relacji, budowy i wzmacniania wewnętrznej motywacji – wyrażania siebie, empatii, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, rozwijania umiejętności społecznych, emocjonalnych.

Programy edukacyjne i rekreacyjne wykorzystujące metody aktywizujące, realizowane w zielonych rezerwatach przyrody z dbałością o ślad węglowy. Podczas treningów, półkolonii i kolonii dzieci nawiązują przyjaźnie, nabywają umiejętności poszerzające świadomość i strefy komfortu w działaniu, uczą się działać w grupie i rozwijać sportowe pasje takie jak pływanie, kajakarstwo, wspinaczkę linową, leśne wędrówki, wycieczki rowerowe, survival i wiele innych.

 Organizacja podlega pod resort Oświaty, Kuratorium Oświaty, współpracuje z m.st. Warszawa oraz posiada Patronat Honorowy Burmistrza Dzielnicy Ursynów nad zbiórkami Dzieci Puszczy.

Fundacja Dzieci Puszczy prowadzona jest przez zespół pedagogów, psychologów z uprawnieniami trenerskimi TUS w tym przewodników, harcmistrzów, wieloletnich instruktorów hufców Chorągwi Mazowieckiej.

Lider

zaufania

Gwarancja

Bezpieczeństwa

Stała kadra

Pedagogiczna

Certyfikowane

sprawdzone ośrodki

Kuratorium Oświaty
Centralna Ewidencja organizatorów Turystyki (CEOTiPUNPUT)
Gwarancja ubezpieczeniowa
Turystyczny fundusz gwarancyjny

Kadra Fundacji Dzieci Puszczy

Pedagog, nauczyciel,

Trener TUS

Anna Laskowska-Krystosiak

Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu na kierunku Pedagogika. Nauczyciel, pedagog społeczny, wieloletni wychowawca, certyfikowana trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych pracująca z dziećmi i młodzieżą metodami aktywizującymi.

Współzałożycielka i Prezes Zarządu Fundacji Dzieci Puszczy, certyfikowanej organizacji należącej do międzynarodowej sieci profesjonalistów; European Institute for Outdoor Adventure Education and Experiential Learning.

Stale poszukująca możliwości wsparcia dla najmłodszych i średnich obywateli :) Autorka projektów "Misja Odwaga", "Treningi Klasowe", "Integracyjne Zielone Szkoły", które realizuje w Fundacji Dzieci Puszczy od ponad 3 lat.

Od 2010 roku związana z Fundacjami, organizacjami, Stowarzyszeniami i ośrodkami edukacji działającymi na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Mama dwójki dzieci 14-letniej Natalii i 10-letniego Janka, których wychowuje wraz z mężem Rafałem.

Napisz do mnie:
anna@gmail.com

EKSPERT, OPIEKUN RODZICA, EDUKATORKA, NAUCZYCIELKA, DOKTORKA

Alicja Gasek

Dr Alicja Gasek od ponad 15stu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W Dzieciach Puszczy tworzy bezpieczną przestrzeń dla wszystkich rodziców, chcących
podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z rodzicielstwem.

Bogate przygotowanie merytoryczne i motywacja do współpracy z rodzinami Dzieci Puszczy rodzą wspaniałe webinary i spotkania z Alicją, nie tylko online, a wszystko w duchu "HOST", w:
- Harmonii w byciu ze sobą i innymi;
- Obserwacji i uważności na potrzeby i uczucia;
- Strategii działania opartych na najnowszych badaniach naukowych;
- Towarzyszeniu i wspieraniu rozwoju dziecka.
HOST w ujęciu botanicznym oznacza roślinę rodzicielską, żywicielską, z której
nowo rozwijający się organizm może czerpać i na której może się oprzeć.

Pedagożka wczesnoszkolna i przedszkolna
Dominika Wodzińska-Burkacka

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła certyfikowany kurs treningu umiejętności społecznych. 

Z zamiłowania jest edukatorką przyrodniczą oraz członkinią Stowarzyszenia Zielone Ścieżki Rozwoju, w którym prowadzi zajęcia dla społeczności dzieci z Ukrainy. 

Na co dzień pracuje w przedszkolu o modelu skandynawskim. W swojej pracy skupia się na wzmacnianiu w dzieciach ich mocnych stron, bezpiecznym tłumaczeniu świata oraz i przede wszystkim tworzeniu bliskiej autentycznej relacji.

W pracy korzysta z Komunikacji bez Przemocy, założeń konstruktywizmu oraz z metody krytycznego myślenia. Prywatnie jest żoną i mamą.

EKSPERT, Pedagog, Psycholog, Seksuolog

Patrycja Wonatowska

Pedagog,
Psycholog, Seksuolog.Terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania.

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Psychologii i seksuologii klinicznej.

Jako edukatorka zajmuje się poradnictwem w zakresie relacji w różnych fazach życia
dzieci, młodzieży i dorosłych.Poradnictwo i terapia obejmują zarówno udzielanie informacji, jak i szukanie możliwych rozwiązań dotyczących trudności w obszarze seksualności i związanymi z tym relacji.

W Fundacji Dzieci Puszczy jest ekspertem ds. relacji oraz jednym z opiekunów rodzicielskiej grupy wsparcia.

Przewodnik wychowawca i opiekun dzieci
Zuzanna Ćwiklińska

Studentka ostatniego roku pedagogiki na kierunku pomoc społeczna, certyfikowana wychowawczyni dzieci i młodzieży.

Zuzanna jest opiekunem grup półkolonijnych oraz Sezamkowego Ogniska dla dzieci uczących się w domu.

Z Fundacją związana jest od 2022 roku.
Administracja

Wnioski i reklamacje

Rafał Krystosiak

Odpowiedzialny za organizację administracji, dokumentację i obieg regulacji prawnych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i nadzorze dokumentacji prawnej. Odpowiada za przepływ informacji, a także kontakt z klientami i kontrahentami w zakresie wniosków i reklamacji.

Ekspert z doświadczeniem w nadzorowaniu projektów w obszarze Turystyki i Rekreacji. Współtworzył projekty dla szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń oraz Fundacji.

Jest pasjonatem podróży i Outdooru.

OPIEKUN OGNISKA Dzieci Puszczy, CERTYFIKOWANA WYCHOWAWCZYNI KOLONIJNA I PÓŁKOLONIJNA

Gabrysia Mazur

Na treningach i zajęciach w Fundacji Dzieci Puszczy Gabrysia skupia się na
działaniach prewencyjnych, które dążą do umiejętności radzenia sobie z emocjami, wzmacnia więzi i zaradności społecznej u dzieci. Gabrysia pracuje metodami behawioralnymi: obserwuje zachowania oraz modeluje postawy i zdrowe nawyki poprzez budowanie pozytywnych wzorców do naśladowania.

Z Fundacją związana jest od 2021r jako trener outdooredukacji. Specjalizuje się w integracji dzieci w grupie.