Jesteśmy drużyną, a nie biernymi pasażerami. Pomagamy rodzinie w opiece i wychowaniu, wzmacniając samodzielność i zaradność dzieci w sytuacjach społecznych.

Chcieliśmy by wychowanie, było źródłem pozytywnych wzorców i ponadczasowych wartości, szlachetności i dobra, a nie rywalizacji i konfliktów.

Fundacja Dzieci Puszczy prowadzi placówki wychowawcze, które
realizują stałe zajęcia integracyjne i opiekuńczo-wychowawcze. 

Pedagodzy i wychowawcy Fundacji Dzieci Puszczy to wyjątkowi ludzie, którzy tworzą atmosferę wzajemnego wsparcia i szacunku. Budują poczucie przynależności i sprawiają, że dzieciaki czują się sobą, wśród przyjaciół, potrzebne. 

July 08, 2022

Focused on helping our clients to build a great business

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores.

Kathy Reyes

June 15, 2022

We build your website to realise your vision, project and more

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores.

William Sh.

May 26, 2022

Praesentium to website realise imperdiet demore elementum

Nullam elementum tincidunt massa, a pulvinar leo ultricies ut. Ut fringilla lectus tellusimp imperdiet molestie est volutpat at. Sed viverra cursus nibh.

James Doe

Akademia Wychowania Fizycznego 

Dzieci Puszczy Bielany

Akademia Wychowania Fizycznego
Marymoncka 34, 00-968 Warszawa
Otwarte od 9:00 do 18:30 
Centrum Land Metro Służew

Dzieci Puszczy Ursynów

Wałbrzyska 11 - Metro Służew
CH Land ul. Wałbrzyska 11, 02-743 Warszawa
Otwarte od 9:00 do 18:30 
Szkoła podst. MTE

Dzieci Puszczy Milanówek

Szkoła podstawowa MTE
Brzozowa 1, 05-822 Milanówek
Otwarte od 9:00 do 18:30 

Program Dzieci Puszczy
kładzie nacisk na zapobieganie kryzysom i konfliktom zamiast reagowania na ich konsekwencje terapią z psychologiem


Profesjonalna opieka
dostępna dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, które nie są gotowe na udział w rywalizacji i mają trudności z działaniem w grupie


Przyjazne miejsce do współpracy i na spotkania z przyjaciółmi. Otwarcie na wymianę myśli, empatia i komunikacja bez przemocy


Ludzie, którzy robią różnicęAnna Laskowska Krystosiak Ekspertka konferencji Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Podczas drugiej edycji konferencji i warsztatów dla nauczycieli szkół podstawowych, która odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOI, mogliśmy przekonać się o tym, jak ważny dla rozwoju dzieci i młodzieży jest kontakt z naturą i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

Nasza Historia

W 2017 roku wraz z przyjaciółmi odkrywamy Raport UNICEF, wskazujący na to, że dzisiejsze dzieci należą do najmniej szczęśliwych. Przemoc rówieśnicza, zbyt długi czas z ekranem, brak zaufania do siebie ma daleko idące konsekwencje dla ich zdrowia i szczęścia w przyszłości.

Zdeterminowani, aby to zmienić stworzyliśmy miejsce, którego celem jest rozwój przyjaźni, współpracy i wiary w siebie. Chcieliśmy robić to, co jest słuszne, co łączy dzieci, rodziców i nauczycieli. Dlatego działalność Fundacji Dzieci Puszczy jest uosabiana prawdą, przejrzystością, prowadzona ze świadomością i sumieniem moralnym.

Drużyna Dzieci Puszczy to pasjonaci wychowawcy i przyjazne miejsce do spędzania czasu z paczką przyjaciół.

Wartościowy czas z pasjonatami, wychowawcami, którzy znają dzieci i wiedzą co one lubią.

Zaufany przewodnik po właściwych wzorcach, wartościach i zdrowych relacjachktóry pomaga wzmacniać kompetencje społeczne by dzieci lepiej się czuły same z sobą, w kontaktach z innymi i ufały sobie.


Jak rodzice doceniają zieci puszczy

stała kadra wykwalifikowanych praktyków, których dzieci lubią i dobrze znają, trenerów posiadających odpowiednie uprawnienia i pasję do pracy z dziećmi.

Organizację tworzą trenerzy i przewodnicy, którzy każdego dnia budują trwałe, wspierające relacje, wzmacniając poczucie przynależności i celu, inspirując dzieci do odkrywania wartościowych zainteresowań.

Przyroda i treningi w terenie są narzędziem do osiągnięcia celów takich jak rozwój umiejętności pozytywnego nastawienia, nawiązywania relacji, budowy i wzmacniania wewnętrznej motywacji – wyrażania siebie, empatii, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, rozwijania umiejętności społecznych, emocjonalnych.

Programy edukacyjne i rekreacyjne wykorzystujące metody aktywizujące, realizowane w zielonych rezerwatach przyrody z dbałością o ślad węglowy. Podczas treningów, półkolonii i kolonii dzieci nawiązują przyjaźnie, nabywają umiejętności poszerzające świadomość i strefy komfortu w działaniu, uczą się działać w grupie i rozwijać sportowe pasje takie jak pływanie, kajakarstwo, wspinaczkę linową, leśne wędrówki, wycieczki rowerowe, survival i wiele innych.

 Organizacja podlega pod resort Oświaty, Kuratorium Oświaty, współpracuje z m.st. Warszawa oraz posiada Patronat Honorowy Burmistrza Dzielnicy Ursynów nad zbiórkami Dzieci Puszczy.

Fundacja Dzieci Puszczy prowadzona jest przez zespół pedagogów, psychologów z uprawnieniami trenerskimi TUS w tym przewodników, harcmistrzów, wieloletnich instruktorów hufców Chorągwi Mazowieckiej.

Lider

zaufania

Gwarancja

Bezpieczeństwa

Stała kadra

Pedagogiczna

Certyfikowane

sprawdzone ośrodki

Kuratorium Oświaty
Centralna Ewidencja organizatorów Turystyki (CEOTiPUNPUT)
Gwarancja ubezpieczeniowa
Turystyczny fundusz gwarancyjny

Kadra Fundacji Dzieci Puszczy

Pedagog, nauczyciel,

Trener TUS

Anna Laskowska-Krystosiak

Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu na kierunku Pedagogika. Nauczyciel, pedagog społeczny, wieloletni wychowawca, ratownik certyfikowana trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych pracująca z dziećmi i młodzieżą metodami aktywizującymi.

Współzałożycielka i Prezes Zarządu Fundacji Dzieci Puszczy, certyfikowanej organizacji należącej do międzynarodowej sieci profesjonalistów; European Institute for Outdoor Adventure Education and Experiential Learning.

Od 2010 roku związana z Fundacjami, organizacjami, Stowarzyszeniami i ośrodkami edukacji działającymi na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Mama dwójki dzieci 12 letniej Natalii i 8- letniego Janka, których wychowuje wraz z mężem Rafałem.

Napisz do mnie:
dziecipuszczy@gmail.com

PSYCHOLOŻKA, TRENERKA TUS, INSTRUKTORKA HARCERSKA, TRENERKA NAUKI PRZEZ DZIAŁANIE

Magdalena Stępek

Ukończyła studia magisterskie z psychologii oraz podyplomowe z zakresu socjoterapii. Współpracowała z niemiecką organizacją Aktion Umwelt für Kinder, pracującą w duchu pedagogiki przeżyć (Outdoor Education).


Magda posiada 15 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.


W Fundacji Dzieci Puszczy odpowiada za outdoorowe programy edukacyjne. Jest trenerką sobotnich drużyn Alpha Y i Wilczków. Jest wychowawcą na naszych Campach i Zimowisku.

Pedagożka wczesnoszkolna i przedszkolna
Dominika Wodzińska Burkacka

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła certyfikowany kurs treningu umiejętności społecznych. Z zamiłowania jest edukatorką przyrodniczą oraz członkinią Stowarzyszenia Zielone Ścieżki Rozwoju, w którym prowadzi zajęcia dla społeczności dzieci z Ukrainy. Na co dzień pracuje w przedszkolu o modelu skandynawskim. W swojej pracy skupia się na wzmacnianiu w dzieciach ich mocnych stron, bezpiecznym tłumaczeniu świata oraz i przede wszystkim tworzeniu bliskiej autentycznej relacji.

W pracy korzysta z Komunikacji bez Przemocy, założeńkonstruktywizmu oraz z metody krytycznego myślenia. Prywatnie jest żoną i mamą.

Pedagog, Psycholog

Seksuolog - EKSPERT ds RELACJI

Patrycja Wonatowska

Pedagog,
Psycholog, Seksuolog.Terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania.

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Psychologii i seksuologii klinicznej.

Jako edukatorka zajmuje się poradnictwem w zakresie relacji w różnych fazach życia
dzieci, młodzieży i dorosłych.Poradnictwo i terapia obejmują zarówno udzielanie informacji, jak i szukanie możliwych rozwiązań dotyczących trudności w obszarze seksualności i związanymi z tym relacji.

W Fundacji Dzieci Puszczy jest ekspertem ds. relacji oraz jednym z opiekunów rodzicielskiej grupy wsparcia.

Trener, Wychowawca

Mikołaj Kubicki

Pasjonat pracy z dziećmi posiadającymi zaburzenia rozwoju, wielki fan papierowych gier fabularnych RPG oraz zajęć skautowych.

Student informatyki na Społecznej Akademii Nauk, z doświadczeniem w nauczaniu dzieci programowania oraz prowadzeniu zajęć z robotyki.

W Fundacji Dzieci Puszczy jest wychowawcą i prowadzi gry fabularne RPG.


Przewodnik wychowawca i opiekun dzieci
Zuzanna Ćwiklińska - studentka pedagogiki na kierunku pomoc społeczna, certyfikowany wychowawca dzieci i młodzieży
PEDAGOG, TRENER TUS,

CZYNNA SKAUTKA

Monika Adolska

Ukończyła studia pedagogiczne I stopnia na kierunku pomoc społeczno-wychowawcza dziecku i rodzinie, II stopień pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną.

Certyfikowana Trenerka Treningu Umiejętności Społecznych z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku.

W pracy z dziećmi stawia na budowanie pozytywnych relacji, tworzenie bezpiecznej, przyjaznej atmosfery. Do każdego dziecka podchodzi z zainteresowaniem, potrafi wysłuchać i zrozumieć, a także zaangażować dzieci do działania!

W Fundacji Dzieci Puszczy prowadzi grupy Alpha Y.

Psycholog, Wychowawca

Maria Klimek

Ukończyła studia magisterskie z psychologii oraz podyplomowe kwalifikacyjne studia pedagogiczne.
Jest również specjalistą ds. zarządzania rehabilitacją.
Posiada 8-letnie doświadczenie w indywidualnej i grupowej pracy terapeutycznej z dziećmi i
młodzieżą. Prowadziła liczne warsztaty umiejętności psychospołecznych oraz podejmowała się działań zawodowych z szeroko pojętej profilaktyki społecznej.
W swojej pracy koncentruje się na tworzeniu dla dzieci i młodzieży bezpiecznej przestrzeni
umożliwiającej im zdobywanie coraz większej pewności siebie, samodzielności i harmonijnego
rozwoju. Wartości, którymi kieruje się w kontakcie z drugim człowiekiem to wzajemny szacunek, chęć zrozumienia i poznania, a także serdeczność i uśmiech.
W Fundacji Dzieci Puszczy jest wychowawcą dzieci w grupie młodszej 7-10 lat

Trener, PEDAGOG, NAUCZYCIEL WF-U, Wychowawca

WOJTEK SZYMAŃSKI

Nauczyciel wychowania fizycznego, licencjonowany i doświadczony trener koszykówki i piłki nożnej dzieci i młodzieży. Ukończył studia magisterskie z Wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego. Wieloletni opiekun oraz trener obozów sportowych i rekreacyjnych. W swojej pracy kieruje się wychowaniem przez ruch i zabawę. Jego celem jest pomoc w znalezieniu i czerpaniu satysfakcji z podejmowania aktywności fizycznej oraz zaszczepienie wśród dzieci zdrowych nawyków.

W Fundacji Dzieci Puszczy Wojtek jest trenerem i wychowawcą dzieci w grupie młodszej 7-10 lat oraz współtwórcą Olimpiad i turniejów sportowych dla dzieci w wieku 7-14 lat.

Na co dzień Wojtek jest osobą aktywną, wręcz pasjonującą się sportem a swojemu hobby oddaje się razem z ukochaną żoną Agnieszką.
Administracja

Wnioski i reklamacje

Rafał Krystosiak

Odpowiedzialny za organizację administracji, dokumentację i obieg regulacji prawnych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i nadzorze dokumentacji prawnej. Odpowiada za przepływ informacji, a także kontakt z klientami i kontrahentami w zakresie wniosków i reklamacji.

Ekspert z doświadczeniem w nadzorowaniu projektów w obszarze Turystyki i Rekreacji. Współtworzył projekty dla szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń oraz Fundacji.

Jest pasjonatem podróży i Outdooru.