Zespół trenerski

fundacja Dzieci Puszczy

Misja       

Tworzyć narzędzia dla rozwoju charakteru i tężyzny fizycznej. Kształtować potrzebę zdrowych relacji, dążenia do celu i wytrwałości by móc stawić czoła trudom codziennej nauki.

WSPÓŁPRACA

Współpraca jest jednym z zachowań, które doprowadziły do ewolucyjnego sukcesu naszego gatunku. Dzięki niej mogliśmy osiągać cele niedostępne dla innych stworzeń.

Outdoor       

Dzieci potrzebują natury. Uczymy przez doświadczenie w terenie i zabawy w lesie. Tak kształtujemy swoje mocne strony rozwijamy zdrowe relacje dbamy o przyrodę i chronimy naszą planetę.

UMIEJĘTNOŚCI

Praktyczne i możliwe do zastosowania. Techniki opracowane przez psychologów i potwierdzone sprawdzonymi badaniami. Metody, których możesz używać na co dzień i Ty i Twoje dziecko.

Dyrektor programowy 

Anna Laskowska-Krystosiak

Pedagog oraz trener z zawodu i z pasji. Ewangelistka dobrej nowiny i przeciwnik złych emocji. Z zamiłowania podróżniczka i organizatorka nie bojąca się trudnych wyzwań. Życiowa optymistka. Wytrawna badaczka zdrowego stylu życia, wegetarianka i aktywna Blogerka. Mama dwójki dzieci 9 letniej Natalii i 6 letniego Janka, których wychowuje wraz z mężem Rafałem.

Przewodnicząca i Fundator organizacji społecznej Dzieci Puszczy.

Od 2010 roku związana z Fundacjami, organizacjami, Stowarzyszeniami i ośrodkami edukacji działającymi na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Posiada wieloletnie doświadczenie w szkolnictwie i turystyce kwalifikowanej jako wychowawca, ratownik i kierownik kolonii


Poświęca się pracy z dziećmi i rodzinami, a jednocześnie zdobywa doświadczenia uczestnictwa w wyprawach, obozach i zielonych szkołach doskonaląc swoje outdoorowe kompetencje.

W 2017 roku podczas organizacji zielonych szkół na mazurach dla klas 6 i 7, uznałam, że treningi umiejętności emocjonalnych i społecznych realizowane w długim okresie, mogą zostać zastąpione szybko i skutecznie, podczas zaprojektowanych wypraw w terenie. Po ukończeniu dodatkowych studiów rozpoczęłam realizację programów w terenie w Fundacji Dzieci Puszczy.

Napisz do mnie:
anna@dziecipuszczy.pl

Psycholog, Trener outdooru

Magdalena Stępień

Psycholog i germanistka. Współpracuje z niemiecką organizacją Aktion Umwelt für Kinder, pracującą w duchu pedagogiki przeżyć (Outdoor Education).

Magda posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobywała na obozach i wyprawach harcerskich, a następnie w fundacjach, leśnych i zielonych szkołach.

W Fundacji Dzieci Puszczy odpowiada za outdoorowe programy edukacyjne. Jest trenerem grupy "Dzieci Puszczy".

Wychowawca, trener

Weronika Szałowska

Samodzielny wychowawca z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą.

Współtwórczyni obozów żeglarskich dla dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem ze specjalnym programem adaptacji.

W Fundacji Dzieci Puszczy jest trenerem Klubu Dzieci Puszczy i współtworzy program "Przygoda i Charakter".

Pedagog specjalny, Wychowawca

Damian Łubiński

Ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie wybierając specjalność - Profilaktyka Społeczna z Resocjalizacją. Odznacza się zamiłowaniem do praktycznego aspektu pracy z podopiecznymi. Od 3 lat pracuje w Domu Dziecka nr 2 im. Janusza Korczaka w Warszawie na stanowisku wychowawcy.

Rozumiejący potrzeby dzieci, mistrz organizowania wolnego czasu, a kreatywność przewodzi każdemu jego działaniu. Amator wielu zainteresowań, które stara się przekuwać w metody pracy i uzbroić podopiecznych w nowe narzędzia pozwalające wygrać z nudą.

“Dziecięcy język” rozumie perfekcyjnie, a słuchanie rozmówcy i empatia to jego naturalna reakcja na kontakt z drugim człowiekiem. W wolnych chwilach zajmuje się nauką nowych umiejętności i poszerzaniem zainteresowań, aby wszechstronnie i z różnej perspektywy spojrzeć na pracę, którą wykonuje.

Dużą częścią jego życia był rysunek, amatorski teatr oraz “drama”. Gry planszowe oraz fabularne łączą się z wieloma cudownymi chwilami, a fotografia i grafika wektorowa towarzyszą mu intensywnie w ostatnich miesiącach.

W Fundacji Dzieci Puszczy jest wychowawcą grupy starszej.

EKSPERT ds RELACJI

Patrycja Wonatowska

Pedagog, Terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania. Student psychologii. Seksuolog.

 
Ukończyła studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej.

Jako edukatorka zajmuje się poradnictwem w zakresie relacji i seksualności w różnych fazach życia: 
dzieci, młodzieży i dorosłych. Poradnictwo i terapia obejmują zarówno udzielanie informacji, jak i szukanie możliwych rozwiązań dotyczących trudności w obszarze seksualności i związanymi z tym relacji. 


W Fundacji Dzieci Puszczy jest ekspertem ds. relacji oraz jednym z opiekunów rodzicielskiej grupy wsparcia.

Dyrektor operacyjny / wolontariusz

Rafał Krystosiak

Wieloletni instruktor Harcerstwa. Ekspert planowania z dużym doświadczeniem w zarządzaniu operacyjnym i nadzorowaniu projektów w obszarze Turystyki i Rekreacji. Współtworzył projekty dla szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń oraz Fundacji w Polsce. 

Jest pasjonatem podróży, bushcraftu, Outdoor Edukacji. 

Moją pasją z młodości pozostały sztuki audiowizualne i dlatego w wolnych chwilach zajmuje się filmem.

Zadzwoń lub napisz - 530-703-800