
Focused on helping our clients to build a great business

Jesteśmy drużyną, a nie biernymi pasażerami. Pomagamy rodzinie w opiece i wychowaniu, wzmacniając samodzielność i zaradność dzieci w sytuacjach społecznych.
Chcieliśmy by wychowanie, było źródłem pozytywnych wzorców i ponadczasowych wartości, szlachetności i dobra, a nie rywalizacji i konfliktów.
Fundacja Dzieci Puszczy prowadzi placówki wychowawcze, które
realizują stałe zajęcia integracyjne i opiekuńczo-wychowawcze.
Pedagodzy i wychowawcy Fundacji Dzieci Puszczy to wyjątkowi ludzie, którzy tworzą atmosferę wzajemnego wsparcia i szacunku. Budują poczucie przynależności i sprawiają, że dzieciaki czują się sobą, wśród przyjaciół, potrzebne.
Podczas drugiej edycji konferencji i warsztatów dla nauczycieli szkół podstawowych, która odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOI, mogliśmy przekonać się o tym, jak ważny dla rozwoju dzieci i młodzieży jest kontakt z naturą i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.
W 2017 roku wraz z przyjaciółmi odkrywamy Raport UNICEF, wskazujący na to, że dzisiejsze dzieci należą do najmniej szczęśliwych. Przemoc rówieśnicza, zbyt długi czas z ekranem, brak zaufania do siebie ma daleko idące konsekwencje dla ich zdrowia i szczęścia w przyszłości.
Zdeterminowani, aby to zmienić stworzyliśmy miejsce, którego celem jest rozwój przyjaźni, współpracy i wiary w siebie. Chcieliśmy robić to, co jest słuszne, co łączy dzieci, rodziców i nauczycieli. Dlatego działalność Fundacji Dzieci Puszczy jest uosabiana prawdą, przejrzystością, prowadzona ze świadomością i sumieniem moralnym.
Wartościowy czas z pasjonatami, wychowawcami, którzy znają dzieci i wiedzą co one lubią.
Zaufany przewodnik po właściwych wzorcach, wartościach i zdrowych relacjach, który pomaga wzmacniać kompetencje społeczne by dzieci lepiej się czuły same z sobą, w kontaktach z innymi i ufały sobie.
stała kadra wykwalifikowanych praktyków, których dzieci lubią i dobrze znają, trenerów posiadających odpowiednie uprawnienia i pasję do pracy z dziećmi.
Organizację tworzą trenerzy i przewodnicy, którzy każdego dnia budują trwałe, wspierające relacje, wzmacniając poczucie przynależności i celu, inspirując dzieci do odkrywania wartościowych zainteresowań.
Przyroda i treningi w terenie są narzędziem do osiągnięcia celów takich jak rozwój umiejętności pozytywnego nastawienia, nawiązywania relacji, budowy i wzmacniania wewnętrznej motywacji – wyrażania siebie, empatii, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, rozwijania umiejętności społecznych, emocjonalnych.
Programy edukacyjne i rekreacyjne wykorzystujące metody aktywizujące, realizowane w zielonych rezerwatach przyrody z dbałością o ślad węglowy. Podczas treningów, półkolonii i kolonii dzieci nawiązują przyjaźnie, nabywają umiejętności poszerzające świadomość i strefy komfortu w działaniu, uczą się działać w grupie i rozwijać sportowe pasje takie jak pływanie, kajakarstwo, wspinaczkę linową, leśne wędrówki, wycieczki rowerowe, survival i wiele innych.
Organizacja podlega pod resort Oświaty, Kuratorium Oświaty, współpracuje z m.st. Warszawa oraz posiada Patronat Honorowy Burmistrza Dzielnicy Ursynów nad zbiórkami Dzieci Puszczy.
Fundacja Dzieci Puszczy prowadzona jest przez zespół pedagogów, psychologów z uprawnieniami trenerskimi TUS w tym przewodników, harcmistrzów, wieloletnich instruktorów hufców Chorągwi Mazowieckiej.
zaufania
Bezpieczeństwa
Pedagogiczna
sprawdzone ośrodki
Trener TUS
Anna Laskowska-Krystosiak
Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu na kierunku Pedagogika. Nauczyciel, pedagog społeczny, wieloletni wychowawca, ratownik certyfikowana trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych pracująca z dziećmi i młodzieżą metodami aktywizującymi.
Współzałożycielka i Prezes Zarządu Fundacji Dzieci Puszczy, certyfikowanej organizacji należącej do międzynarodowej sieci profesjonalistów; European Institute for Outdoor Adventure Education and Experiential Learning.
Od 2010 roku związana z Fundacjami, organizacjami, Stowarzyszeniami i ośrodkami edukacji działającymi na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Mama dwójki dzieci 12 letniej Natalii i 8- letniego Janka, których wychowuje wraz z mężem Rafałem.
Napisz do mnie:
dziecipuszczy@gmail.com
Magdalena Stępek
Ukończyła studia magisterskie z psychologii oraz podyplomowe z zakresu socjoterapii. Współpracowała z niemiecką organizacją Aktion Umwelt für Kinder, pracującą w duchu pedagogiki przeżyć (Outdoor Education).
Magda posiada 15 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
W Fundacji Dzieci Puszczy odpowiada za outdoorowe programy edukacyjne. Jest trenerką sobotnich drużyn Alpha Y i Wilczków. Jest wychowawcą na naszych Campach i Zimowisku.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła certyfikowany kurs treningu umiejętności społecznych. Z zamiłowania jest edukatorką przyrodniczą oraz członkinią Stowarzyszenia Zielone Ścieżki Rozwoju, w którym prowadzi zajęcia dla społeczności dzieci z Ukrainy. Na co dzień pracuje w przedszkolu o modelu skandynawskim. W swojej pracy skupia się na wzmacnianiu w dzieciach ich mocnych stron, bezpiecznym tłumaczeniu świata oraz i przede wszystkim tworzeniu bliskiej autentycznej relacji.
W pracy korzysta z Komunikacji bez Przemocy, założeńkonstruktywizmu oraz z metody krytycznego myślenia. Prywatnie jest żoną i mamą.
Seksuolog - EKSPERT ds RELACJI
Patrycja Wonatowska
Pedagog,Psycholog, Seksuolog.Terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania.
Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Psychologii i seksuologii klinicznej.
Jako edukatorka zajmuje się poradnictwem w zakresie relacji w różnych fazach życiadzieci, młodzieży i dorosłych.Poradnictwo i terapia obejmują zarówno udzielanie informacji, jak i szukanie możliwych rozwiązań dotyczących trudności w obszarze seksualności i związanymi z tym relacji.
W Fundacji Dzieci Puszczy jest ekspertem ds. relacji oraz jednym z opiekunów rodzicielskiej grupy wsparcia.
Mikołaj Kubicki
Pasjonat pracy z dziećmi posiadającymi zaburzenia rozwoju, wielki fan papierowych gier fabularnych RPG oraz zajęć skautowych.
Student informatyki na Społecznej Akademii Nauk, z doświadczeniem w nauczaniu dzieci programowania oraz prowadzeniu zajęć z robotyki.
W Fundacji Dzieci Puszczy jest wychowawcą i prowadzi gry fabularne RPG.
CZYNNA SKAUTKA
Monika Adolska
Ukończyła studia pedagogiczne I stopnia na kierunku pomoc społeczno-wychowawcza dziecku i rodzinie, II stopień pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną.
Certyfikowana Trenerka Treningu Umiejętności Społecznych z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku.
W pracy z dziećmi stawia na budowanie pozytywnych relacji, tworzenie bezpiecznej, przyjaznej atmosfery. Do każdego dziecka podchodzi z zainteresowaniem, potrafi wysłuchać i zrozumieć, a także zaangażować dzieci do działania!
W Fundacji Dzieci Puszczy prowadzi grupy Alpha Y.
Psycholog, Wychowawca
Maria Klimek
Trener, PEDAGOG, NAUCZYCIEL WF-U, Wychowawca
WOJTEK SZYMAŃSKI
Wnioski i reklamacje
Rafał Krystosiak
Odpowiedzialny za organizację administracji, dokumentację i obieg regulacji prawnych.
Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i nadzorze dokumentacji prawnej. Odpowiada za przepływ informacji, a także kontakt z klientami i kontrahentami w zakresie wniosków i reklamacji.
Ekspert z doświadczeniem w nadzorowaniu projektów w obszarze Turystyki i Rekreacji. Współtworzył projekty dla szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń oraz Fundacji.
Jest pasjonatem podróży i Outdooru.