Zadzwoń:
530-703-800
Zarezerwuj półkolonie URSYNÓW online
Formularz
Zarezerwuj półkolonie MILANÓWEK online
FORMULARZ

Fundacja Dzieci Puszczy / O nas

Lider

zaufania

Gwarancja

Bezpieczeństwa

Stała kadra

Pedagogiczna

Certyfikowane

sprawdzone ośrodki

Zaufany opiekun i certyfikowany organizator

Kuratorium Oświaty
Centralna Ewidencja organizatorów Turystyki (CEOTiPUNPUT)
Gwarancja ubezpieczeniowa
Turystyczny fundusz gwarancyjny

Organizacja podlega pod resort Oświaty, Kuratorium Oświaty, współpracujemy z m.st. Warszawa i posiadamy Patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Organizacja prowadzona jest przez zespół pedagogów, psychologów z uprawnieniami trenerskimi TUS w tym przewodników, harcmistrzów, wieloletnich instruktorów skautów hufców Chorągwi Mazowieckiej.

Celem naszych działań jestrozwój współpracy, przyjaźni i promocja odpowiedzialności społecznej.
Robimy to poprzez naukę kompetencji społecznych połączoną z aktywnością fizyczną w terenie,
 metodami aktywizującymi (outdoor education).

Kadra składa się z ludzi posiadających odpowiednie kwalifikacje. Zespół pasjonatów optymistycznie
nastawionych do życia, odpowiedzialnych i lubiących pracę z dziećmi. Kadra kierownicza to
wyselekcjonowane osoby, które współpracują z nami od wielu lat.

Dbamy o specjalny proces rekrutacji, a następnie szkolenia, weryfikację i wyjątkowy system wynagrodzeń
dzięki, którym Kadra Fundacji Dzieci Puszczy posiada możliwie najwyższe kwalifikacje i umiejętności.

Kadra opiekunów to pedagodzy prowadzący na co dzień zajęcia z dziećmi. W trakcie roku szkolnego
realizują program kompetencji społecznych prowadzony metodami aktywizującymi [Outdoor Education].
Wszystko to sprawia, że Trener i Opiekun Dzieci Puszczy zna potrzeby dzieci, a przez to lepiej je rozumie.

Bez względu na wszystko gdy zajdzie taka potrzeba, zatrudnimy każdego,
kto jest zaangażowany nieśćpomoc by zamieniać chaos w spokój.

fundacja Dzieci Puszczy

Naszym celem jest Pomagać zamieniać chaos w spokój

inspirować do współpracy, przyjaźni i odpowiedzialności społecznej

Kadra Pedagogiczna

Pedagog, nauczyciel,

Trener TUS

Anna Laskowska-Krystosiak

Ekspert ds. relacji interpersonalnych, pedagog społeczny, certyfikowana trenerka umiejętności społecznych i emocjonalnych, wieloletnia nauczycielka i trenerka umiejętności praktycznych z zawodu i pasji.

Od 2010 roku związana z Fundacjami, organizacjami, Stowarzyszeniami i ośrodkami edukacji działającymi na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Posiada wieloletnie doświadczenie w edukacji metodami aktywizującymi i turystyce kwalifikowanej. Założycielka sprawnie funkcjonującej organizacji młodzieżowej Fundacji Dzieci Puszczy, która w 2019 r. została członkiem międzynarodowej OE Network. Mama dwójki dzieci 12 letniej Natalii i 8- letniego Janka, których wychowuje wraz z mężem Rafałem.

Napisz do mnie:
dziecipuszczy@gmail.com

Pedagog, Psycholog

Seksuolog - EKSPERT ds RELACJI

Patrycja Wonatowska

Pedagog, Terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania. Psycholog, Seksuolog.


Ukończyła studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej.

Jako edukatorka zajmuje się poradnictwem w zakresie relacji i seksualności w różnych fazach życia:
dzieci, młodzieży i dorosłych.Poradnictwo i terapia obejmują zarówno udzielanie informacji, jak i szukanie możliwych rozwiązań dotyczących trudności w obszarze seksualności i związanymi z tym relacji.

W Fundacji Dzieci Puszczy jest ekspertem ds. relacji oraz jednym z opiekunów rodzicielskiej grupy wsparcia.

Psycholog, TRENER TUS, Instruktorka Harcerstwa, Trenerka nauki przez działanie

Magdalena Stępek

Psycholog i germanistka. Współpracuje z niemiecką organizacją Aktion Umwelt für Kinder, pracującą w duchu pedagogiki przeżyć (Outdoor Education).

Magda posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobywała na obozach i wyprawach harcerskich, a następnie w fundacjach, leśnych i zielonych szkołach.

W Fundacji Dzieci Puszczy odpowiada za outdoorowe programy edukacyjne. Jest trenerem grupy "Dzieci Puszczy".

Trener, Wychowawca

Lilia Kirichenko

Pasjonatka sportu i pracy z dziećmi. Wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego, magister-nauczyciel sportu, trenerka taekwondo olimpijskiego.

Absolwentka Instytutu Pedagogiki i Psychologii oraz Uniwersytetu im A.S. Makarenki Ukraina. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku od 6 do 15 lat, które zdobyła w szkole sportowej oraz klubach sportowych.

W Warszawie ukończyła szkołę na kierunku fizjoterapeuta, masażysta oraz szkoleń specjalistycznych pierwszej pomocy.

Prowadzi aktywny tryb życia. Uwielbia piesze wycieczki, podróże, turystykę kwalifikowaną. Uprawia aktywnie sport - taekwondo.

Lilia jest bardzo odpowiedzialnym trenerem i ma bardzo duże zaangażowanie w chęć niesienia pomocy. Uwielbia prace z dziećmi, która jest dla niej bardziej pasją niż pracą.

Trener, Wychowawca

WOJTEK SZYMAŃSKI

Nauczyciel wychowania fizycznego, licencjonowany i doświadczony trener koszykówki i piłki nożnej dzieci i młodzieży. Wieloletni opiekun oraz trener obozów sportowych i rekreacyjnych. Ukończył studia magisterskie z Wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego.
W swojej pracy Wojtek kieruje się wychowaniem przez ruch i zabawę. Jego celem jest pomoc w znalezieniu i czerpaniu satysfakcji z podejmowania aktywności fizycznej oraz zaszczepienie wśród dzieci zdrowych nawyków.

W Fundacji Dzieci Puszczy Wojtek jest trenerem i wychowawcą dzieci w grupie młodszej 7-10 lat oraz współtwórcą Olimpiad i turniejów sportowych dla dzieci w wieku 7-14 lat.

Na co dzień Wojtek jest osobą aktywną, wręcz pasjonującą się sportem a swojemu hobby oddaje się razem z ukochaną żoną Agnieszką.

Dyrektor operacyjny


Zuzanna Janusz

Pasjonatka kreatywnych
rozwiązań i outdooru.
Ukończyła Uniwersytet SWPS,
Finanse i bankowość oraz wyższą szkołę administracji i biznesu
w Warszawie.

Posiada 15 letnie doświadczenie w obsłudze klientów, sprzedaży i zarządzaniu projektami w międzynarodowych korporacjach.

W Fundacji Dzieci Puszczy odpowiada za zarządzanie i operacje.
Jest drogowskazem - nadzoruje procesy i kulturę organizacji.

PEDAGOG, TRENER TUS,

CZYNNA SKAUTKA

Monika Adolska

Pasjonatka pracy z dziećmi w której rozwija się od kilkunastu lat. Od 13 roku życia należy do Harcerstwa „Zawisza” FSE, gdzie przez pięć lat pracowała z „wilczkami” - dziewczynkami w wieku 9-12lat, przez cztery lata prowadząc własną drużynę, a obecnie współpracuje z szefowymi, dzieląc się wieloletnim doświadczeniem.

Ukończyła studia pedagogiczne I stopnia na kierunku pomoc społeczno-wychowawcza dziecku i rodzinie, II stopień pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną.

Certyfikowana Trenerka Treningu Umiejętności Społecznych z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku.

W pracy z dziećmi stawia na budowanie pozytywnych relacji, tworzenie bezpiecznej, przyjaznej atmosfery. Do każdego dziecka podchodzi z zainteresowaniem, potrafi wysłuchać i zrozumieć, a także zaangażować dzieci do działania!

W Fundacji Dzieci Puszczy prowadzi wyprawy terenowe Skautów oraz grupy Alpha Y.

Anna Rosik

Potrzebujesz pomocy, wsparcia, informacji. Anna to pomocna dłoń we wszelkich ważnych sprawach, która pomaga rodzicom i jest dla nich codziennym wsparciem.

Doświadczona organizatorka wydarzeń, szkoleń i wycieczek, które przez ostatnie kilkanaście lat organizowała w organizacjach służących uczniom z niepełnosprawnościami fizycznymi i deficytami społecznymi. Prowadziła zajęcia z zakresu muzykoterapii i rękodzieła oraz była opiekunką grup starszych i realizowała autorski cykl zajęć, mających na celu przystosowanie uczniów z deficytami do samodzielnej egzystencji.

Hobby Ani to kynologia i podróże.

PEDAGOG, PRZEWODNIK HARCCERSKI, WYCHOWAWCA

Karolina Natkaniec

Absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz I roku studiów II stopnia na kierunku filologia polska o specjalizacji nauczycielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

W wolnym czasie nadal zaangażowana w działalność harcerską. Od 11 roku życia należy do Związku Harcerstwa Polskiego, będąc instruktorem ZHP w stopniu przewodnika. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą, zdobyte m.in. podczas wyjazdów na obozy, półkolonie i zimowiska jako wychowawca.

W czasach licealnych była szefem Harcerskiego Klubu Turystycznego „Wertep”, którego celem było propagowanie turystyki pieszej oraz poznawanie walorów przyrodniczych Wyszkowa i okolic wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Posiada kurs wychowawców kolonijnych, certyfikat ukończenia Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy, małą Odznakę Turystyki Pieszej PTTK w stopniu złotym, a także odznaki woodcraftowe.

Uwielbia czytać książki, podróżować oraz spędzać czas na długich wędrówkach w pięknych okolicznościach przyrody. Od ponad dwóch lat uczęszcza na kurs tańca towarzyskiego.

Administracja

Wnioski i reklamacje

Rafał Krystosiak

Odpowiedzialny za organizację administracji, dokumentację i obieg regulacji prawnych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i nadzorze dokumentacji prawnej. Odpowiada za przepływ informacji, a także kontakt z klientami i kontrahentami w zakresie wniosków i reklamacji.

Ekspert z doświadczeniem w nadzorowaniu projektów w obszarze Turystyki i Rekreacji. Współtworzył projekty dla szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń oraz Fundacji.

Jest pasjonatem podróży i Outdooru.

Trener, Wychowawca

Mikołaj Kubicki

Pasjonat pracy z dziećmi posiadającymi zaburzenia rozwoju, wielki fan papierowych gier fabularnych RPG oraz zajęć skautowych.

Student informatyki na Społecznej Akademii Nauk, z doświadczeniem w nauczaniu dzieci programowania oraz prowadzeniu zajęć z robotyki.

W Fundacji Dzieci Puszczy prowadzi gry fabularne RPG.


CHCIELIŚMY BY DZIECI UMIAŁY BYĆ SZCZĘŚLIWE
I CZUŁY SIĘ DOBRZE i PEWNIE

Dlatego Powstała Fundacja Dzieci Puszczy

Przewodnik po właściwych wzorcach odpoczynku i budowania relacji, który wspiera dzieci emocjonalnie, gdzie zaplanujesz aktywności, które zminimalizują stres i niepokój dziecka.

Dzieci puszczy to miejsce ucieczki przed całym tym zgiełkiem i technologią. Wartościowy czas z pasjonatami, doświadczonymi pedagogami, którzy znają dzieci i wiedzą co one lubią - zajęciami dostosowanymi do ich potrzeb, gdzie spędza się czas z paczką przyjaciół.

To wymarzone miejsce dla rozsądnych rodzin, które cenią inspiracje, zdrowie i bezpieczeństwo. Z dala od masowych atrakcji, blisko przyrody, pasjonatów i twórczych pomysłów na opiekę, treningi i wyprawy do rezerwatów przyrody, które wspierają chęci dzieci do rozwoju zainteresowań, ciekawości świata i wiary w siebie.

Misja

Tworzyć przyjazne miejsca i narzędzia dla rozwoju charakteru zdrowych relacji i wiary w siebie

WSPÓŁPRACA

Współpraca jest jednym z zachowań, które doprowadziły do ewolucyjnego sukcesu naszego gatunku. Dzięki niej mogliśmy osiągać cele niedostępne dla innych stworzeń.

Outdoor

Dzieci potrzebują natury. Uczymy przez doświadczenie w terenie i zabawy w lesie. Tak kształtujemy swoje mocne strony rozwijamy zdrowe relacje dbamy o przyrodę i chronimy naszą planetę.

UMIEJĘTNOŚCI

Praktyczne i możliwe do zastosowania. Techniki opracowane przez psychologów i potwierdzone sprawdzonymi badaniami. Metody, których możesz używać na co dzień i Ty i Twoje dziecko.

Fundacja Dzieci Puszczy

Dobrze zorganizowane i konstruktywne środowisko do nauki dla dzieci w godzinach pozaszkolnych. Prowadzone przez kadrę doświadczonych pedagogów i profesjonalny personel dbający o wysokiej jakości opiekę.

Z dala od masowych atrakcji, blisko rezerwatu przyrody, gdzie jest stała kadra wykwalifikowanych praktyków, których dzieci lubią i dobrze znają, trenerów posiadających odpowiednie uprawnienia i pasję do pracy z dziećmi.

Organizację tworzą troskliwi trenerzy i przewodnicy, którzy każdego dnia budują trwałe, wspierające relacje, wzmacniając poczucie przynależności i celu, inspirując dzieci do odkrywania wartościowych zainteresowań.

Są dla dziecka pozytywnym przykładem do naśladowania, a z ich pomocą dzieci budują zaufanie i większą pewność siebie.

Dzika Przyroda i treningi w terenie są narzędziem do osiągnięcia celów takich jak rozwój umiejętności pozytywnego nastawienia, nawiązywania relacji, budowy i wzmacniania wewnętrznej motywacji – wyrażania siebie, empatii, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, rozwijania umiejętności społecznych, emocjonalnych.

Nowoczesne programy edukacyjne wykorzystujące metody aktywizujące, realizowane w zielonych rezerwatach przyrody z dbałością o ślad węglowy. Podczas treningów, kursów i kolonii dzieci nawiązują przyjaźnie, nabywają umiejętności poszerzające świadomość i strefy komfortu w działaniu, uczą się działać w grupie i rozwijać sportowe pasje takie jak pływanie, kajakarstwo, wspinaczkę linową, leśne wędrówki, wycieczki rowerowe, survival i wiele innych.

HISTORIA Fundacji Dzieci Puszczy

Historia powstania Fundacji Dzieci Puszczy zaczyna się w 2017 r, kiedy odkrywamy Raport UNICEF, wskazujący na to, że dzisiejsze dzieci należą do najmniej szczęśliwych. Uciekają od otoczenia i przyjaciół, w gry online, internet co ma daleko idące konsekwencje dla ich zdrowia i szczęścia w przyszłości.

Zdeterminowani, aby to zmienić, postanowiliśmy stworzyć miejsce działające w bliskim kontakcie z rezerwatem przyrody. Grupa pedagogów i instruktorów harcerstwa mianowała się kadrą ds. relacji po to, aby z pomocą przyjaciół i ekspertów stworzyć unikatowe miejsce i program, którego motto brzmi: możesz czuć się dobrze i pewnie

Dzisiejsze kampusy organizacji mieszczą się na Warszawskim Ursynowie przy Rezerwacie im. Stefana Starzyńskiego Las Kabacki oraz w gminie Mielnik nad Bugiem w Rezerwacie Przyrody Puszczy Mielnickiej na obszarze chronionym Natura 2000.

Jesteśmy małą organizacją, która powstała pod wpływem inspiracji, idei oraz metod pedagogicznych, A. Goldsteina, Kurta Hahna i Ernesta Thompsona Setona. Podczas pracy metodami outdoorowymi z uczniami zwróciliśmy uwagę na to, że dzieci znacznie szybciej uczą się przedmiotów, kiedy są one powiązane ze światem natury, a zwłaszcza te, które mają deficyt uwagi, koncentracji czy chęci do nauki.

Dziś tętniąca życiem niewielka organizacja jest żywym świadectwem jej wizji i misji. W 2020 r. rozpoczęły się specjalistyczne szkolenia kadry w zakresie jakości programu edukacji i ścisłej współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem EOE Network, którego organizacja jest członkiem.

Rozpoczął się nowy projekt budowlany, w ramach którego w rezerwacie przyrody Parku Krajobrazowego Doliny Bugu powstaje “Wioska Dzieci Puszczy”, a wraz z nią budynki, Wilków i Niedźwiedzi gdzie odbywać się będą wyprawy i kolonie szkoleniowe dla dzieci od lat 7.

Od września 2020 r. rusza “Safari” cykl rajdów przygodowych do 30 rezerwatów przyrody oraz produkcja filmów przyrodniczych tworzonych przez leśnych reporterów.

Na koniec roku przypada wielkie wydarzenie i wręczenie nagrody “Character Award” dla najlepszego kadeta za zaangażowanie i osiągnięcia.

W całej swojej historii rozwój programu Dzieci Puszczy jest bardzo dynamiczny i innowacyjny. Obecne kursy i treningi przepojone są 100 letnią metodologią i praktyką pedagogiki metodami aktywizującymi.