Gry i treningi

drużyn klasowych

Jak stać się lepszym kolegą?
Co to jest dobra atmosfera?
Jakie są metody efektywnej współpracy?
Jak budować relacje z kolegami z klasy?
Jak zwiększyć poczucie przynależności?
Jak zwiększyć poczucie własnej wartości
i wysiłku włożonego w naukę?

Tolerancja / Relacje / Atmosfera

Okres szkolny jest czasem intensywnego rozwoju, zdobywania wiedzy o świecie, ale także kształtowania poczucia własnej wartości, dlatego tak ważne jest to, żeby program edukacji uzupełniony był inicjatywami, pomagającymi uczniom – nawiązywać więzi z szacunkiem do innych, akceptacją wspólnych wartości, norm i respektowania takich samych praw.

Im więcej poczucia bezpieczeństwa,
tym więcej chęci do nauki.

Dobrze przeprowadzona integracja klasy tworzy pozytywną atmosferę. A co ważniejsze, doskonale buduje poczucie bezpieczeństwa, które jest absolutną podstawą uczenia się.

Każdemu z nas na początku znajomości towarzyszy niepewność, niepokój, lęk. W takich momentach ludzie zwykle zastanawiają się, czy zostaną zaakceptowani. A poczucie bezpieczeństwa jest na niskim poziomie.

Liga przyjaźni

Liga przyjaźni to czas pełen śmiechu i zabawy, ale także szukania podobieństw i rzeczy, które czynią uczniów wyjątkowymi. To jedna z najważniejszych lekcji, gdzie uczniowie wiedzą, że biorą udział w istotnym, klasowym wydarzeniu.

To dobrze zorganizowana i zaplanowana kolejność ćwiczeń. Zebrane niezbędne rekwizyty i inne pomoce dydaktyczne oraz szczegółowe zadbanie o fizyczne otoczenie.

Wybór wszystkiego co wspiera proces integracji, eliminacja tego co przeszkadza.

Liga przyjaźni

Troska o dobrą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa jest procesem wymagającym zaplanowania konkretnych działań. To klasowe rytuały, sposób komunikacji i wyjaśniania sporów. A także działania, które wspólnie podejmujecie.

Każda grupa, niezależnie od wieku, płci czy statusu podlega procesowi socjalizacji. Dobrze jest wiedzieć, jak ten proces przebiega. Jak postępować na poszczególnych jego etapach, aby móc szybko i łatwo reagować na potrzeby klasowej drużyny.

Gry zespołowe, zadania konstrukcyjne, aktywności sportowo - outdoorowe, kwestionariusze ról zespołowych, dyskusje nad funkcjonowaniem drużyny na różnych płaszczyznach, poznanie się od innej strony niż szkoła

Trening jest konkretny, bez lania wody i nudy. Inspiruje i motywuje do szybkiego wdrażania w życie! Przynosi efekt. Materiały przejrzyste, krótkie i rzeczowe.

Klasa mierzy się z różnymi zadaniami i wyzwaniami. Najlepsza nauka to nauka w działaniu!
Czas dla drużyny. Ale Gry to nie wszystko, treningi są okazją do dyskusji o wzajemnych oczekiwaniach i tematach, na które nie ma na co dzień czasu

Poznasz kolegów z klasy od innej strony niż w szkole i możesz zostać mile zaskoczony.

Będziecie mieli okazję do wymiany oczekiwań, komentarzy, opinii na temat Waszej klasy.

Odkryjecie i nazwiecie mocne strony Waszej klasy, dowiecie się, co stanowi Wasz największy potencjał i przewagę nad innymi

Dowiesz się, jak przeprowadzać konfrontację bez konfliktu, czyli w pełni wyrazić to, co myślisz, bez budowania negatywnego napięcia

Kadra

Praca z życzliwym i doświadczonym ekspertem

treningi integracyjne i budowania zespołu
Certyfikowany trener

Monika Adolska

Pedagog
treningi integracyjne i budowania zespołu
CERTYFIKOWANY TRENER

Magda Stępień

Psycholog
treningi integracyjne i budowania zespołu
CERTYFIKOWANY TRENER

Anna Krystosiak

Pedagog społeczny
treningi integracyjne i budowania zespołu
CERTYFIKOWANY TRENER

Karolina Natkaniec

Pedagog

2,5 /h aktywnych trenngów

Gry, treningi i zabawy na świeżym powietrzu, wędrówki leśne, rajdy do rezerwatów przyrody, gry sportowe, linowe, treningi równowagi

Poznaj dzieci w podobnym wieku, które spragnione są gier zespołowych i zabaw integracyjnych

Możliwe, że dowiesz się czegoś o sobie, a na pewno będziesz mieć okazję nauczyć się czegoś o otaczającym Cię świecie :)

Korzyści uprawiania sportów outdoorowych

Każdy kto regularnie uprawia aktywność fizyczną,
zdaje sobie sprawę z jej doskonałego oddziaływania na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wyższe poczucie własnej wartości

Naukowcy udowodnili, że sporty outdoorowe znacząco poprawiają nasze poczucie własnej wartości. Dzieje się tak, ponieważ energia pozyskiwana z promieni słonecznych wpływa pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne.

Uwalnianie endorfin

Podczas ćwiczeń do krwiobiegu są uwalniane endorfiny. Dzieje się tak z powodu przyjemności, którą odczuwamy w trakcie treningu. Nawet jeśli wybrane przez nas ćwiczenia wymagają włożenia w nie wysiłku (a czasem powodują ból), to dają uczucie ogromnej przyjemności. Gdy się utrzymuje, uwalniane są hormony szczęścia.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu sprawią, że dzieci czują się szczęśliwe i mają lepszy nastrój. Możliwość trenowania z kolegami pomaga czuć się lepiej. To daje długofalowe efekty.

Dwa różne rodzaje kursu w jednym:

  1. Kurs integracyjny w przyrodzie - czyli wyprawę do lasu, parku lub inne miejsce mające na celu wzajemne poznanie i integracje

  2. kurs wzmacniający faktyczną współpracę w grupie - czyli taki, który wzmacnia proces rozumienia wzajemnych ról, postaw, pomagając rozwiązywać konflikty, znajdować rozwiązania problemów z jakimi się spotyka

Grupa przechodzi szereg przygód, musi radzić sobie w trudnych sytuacjach, rozwiązywać trudne zadania, podejmować decyzje. Ponosi ona także odpowiedzialność za te decyzje.

Współpraca w grupie

• często współpracują ze sobą
• postrzegają siebie jako członków drużyny
• są uważani przez innych za drużynę
• mają wspólne normy
• biorą udział w systemie podziału ról w drużynie
• identyfikują się z innymi
• widzą swoje znaczenie w grupie
• chcą realizować cele grupy
• spójnie reprezentują grupę na zewnątrz

JAK WYGLĄDA TRENING

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

MIEJSCE

Trening odbywa się na zamkniętym terenie Campu Montessori na ul.Dzierzby 26/28 z opcją wyjścia do Lasu Kabackiego.

BOISKO

W trakcie treningu korzystamy ze szkolnego boiska, placu z górką wspinaczkową oraz sprzętu sportowego i lin.

LINY

Na terenie ogrodu szkolnego zrealizowaliśmy instalacje linowe, które pozwalają na trening przełamywania własnego strachu oraz zapewniają moc atrakcji.

OGRÓD

W ogrodzie realizujemy również wiele aktywności, jest tu huśtawka, małpi gaj, hamaki, leżaki oraz wiele możliwości zabaw.

BUDYNEK

Wszyscy uczestnicy zostawiają swoje rzeczy w kwaterze Dzieci Puszczy i mają stały dostęp do toalety, sali oraz kuchni. Organizujemy sobie również przerwy na ciepłą herbatę i rozmowy.

KADRA

Kadra Fundacji to wykształceni i wykwalifikowani pasjonaci pracy z dziećmi. Psychologowie, pedagodzy, wojskowi, instruktorzy harcerstwa, żeglarstwa i samoobrony.