Obóz skautowy Dzieci puszczy

Mielnik Dolina Bugu

  • 2,470 pln
  • od 7 do 15 lat
    grupy wiekowe
  • Autokar
  • Domowa Kuchnia

Obóz skautowy dla dzieci od 7 do 15 lat oparty na życzliwości, empatii i zbudowany na wartościach, takich
jak uczciwość, współpraca, przyjaźń i zaufanie.

Wychowawcy przygotowali wyjazd, na którym dzieci otrzymają wysoką jakość opieki pedagogicznej,.

Gry przygodowe i niezwykłe wyzwania, dużo ruchu i aktywności outdoorowych, które otwierają umysł dziecka na nowe zainteresowania i wartości. Inspirują do zdobywania nowych umiejętności życiowych i większej wiary w siebie.

Dzieci Puszczy pomaga wzmacniać

samodzielność

zaradność

pozytywne nastawienie 

pewność siebie

co to za OBÓZ?

Obóz Dzieci Puszczy 2023, organizowany jest metodyką skautową a jednak mieszkamy w monitorowanym, bezpiecznym ośrodku. Wszystko przygotowujemy w oparciu o gotowość naszych podopiecznych i ich rodziców do podejmowania wyzwań zapewniających poczucie bezpieczeństwa z obu stron.

Program opiera się na wartości samodzielności i przyjaźni. Letni wyjazd z rówieśnikami bez rodziców, ale z ulubionym wychowawcą - to idealna przestrzeń do dokonywania wyczynów, sprawdzenia siebie oraz zawierania znajomości.

Wyznajemy wartości dobrego wychowania, kultury osobistej, zdrowych nawyków spędzania czasu na łonie natury, z dala od elektroniki oraz aktywnie.

Letni obóz Dzieci Puszczy stanowi idealne podsumowanie lub kontynuację całorocznego udziału w zbiórkach Fundacji Dzieci Puszczy.

Dzieci i młodzież uczą się na obozie samorządności, samodzielności, zaradności, organizacji pracy i życia, wychowania przez działanie i pomoc. Obóz stwarza warunki do samowychowania przy zastosowaniu codziennych rytuałów, harmonogramu oraz wyboru aktywności.

Całość jest jednocześnie niezwykłą przygodą skrupulatnie zaplanowaną przez zespół profesjonalistów i prowadzoną wyłącznie przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą uprawnienia oraz pasję w pracy z dziećmi.

Co wyróżnia Dzieci Puszczy?

Małe 10-osobowe drużyny

Czterech opiekunów na 40 dzieci zamiast dwóch!

Dzieci są zaopiekowane i czują się dobrze i pewnie, wśród przyjaciół.

To dlatego że zapewniamy więcej opiekunów niż jest to wymagane przez kuratorium oświaty.
Indywidualne podejście i wyjątkowa jakość opieki - specjalisty

Opieka Pedagoga szkolnego, psychologa, trenerów TUS

Rodzice muszą mieć pewność, że Dzieci znajdują się pod najlepszą opieką.
Dlatego zapewniamy wykwalifikowaną, specjalnie dobraną i wyszkoloną przez nas kadrę. Wśród naszych wychowawców są pedagodzy szkolni, psycholog, certyfikowany trener TUS, instruktorzy harcerstwa, nauczyciele, a przede wszystkim pasjonaci pracy z dziećmi.
Poznajemy się przed wyjazdem

Lepszej jakości relacje to więcej życzliwości i spokoju

Wychowawcy są bardzo serdeczni i opiekuńczy.

Wierzymy, że dobra opieka i odpowiednie wzorce do naśladowania, wzmacniają więzi rówieśnicze, pozytywny charakter relacji i poczucie bezpieczeństwa na obozie.

Wszystko w jednym miejscu  

Wycieczki, Gry sportowe, sprzęt sportowy, boisko, rękodzieło, kompetencje społeczne, outdoor edukacja - mamy to wszystko w programie!


Poznajemy się przed wyjazdem

Czas poza domem może być dla dzieci dużym wyzwaniem. Dotyczyć to może każdego aspektu pobytu z dala od rodziców: tęsknota, trudności w zarządzaniu swoimi rzeczami, nieśmiałość w stosunku do rówieśników lub dorosłych opiekunów, kłopoty z zasypianiem, problemy z organizacją samoobsługi w innej niż domowa łazience. Te i całą resztę wyzwań dzieci pokonają ze wsparciem najlepszych pedagogów rozumiejących dzieci i ich potrzeby.


Skupiamy się na dziecku i wzbudzaniu jego zainteresowań i motywacji

Tutaj spróbujesz wielu aktywności poza ekranem. Zamiast uczęszczać w ciągle nowych zajęciach i tracić czas oraz pieniądze, w jednym miejscu dzieci codziennie zostają zaproszone do odkrywania ciekawych zajęć, które mają na celu wzbudzić ich ciekawość i radość.


W małych grupach dzieci mają szansę lepiej się poznać.


Pomagamy w dbaniu o siebie i swoje potrzeby.


Dołącz na zbiórkę drużyny i poznaj kolegów zanim pojedziesz na Camp


Tajemnice Puszczy


 

przygoda


 

Pływanie

 

ośrodek na wyłączność

 

Wyprawy 


 

Zdobywamy góre Zamkową

 

dokąd jedziemy?

Bardzo starannie wybraliśmy wyjątkowe miejsce - Mielnik w Dolinie Bugu. Obszar posiada unikatowy mikroklimat o walorach uzdrowiska oraz rozbudowaną infrastrukturę przybliżającą nas z naturą: liczne ścieżki przyrodnicze, górzysty teren ze szlakami, rzekę i staw rekreacyjny oraz wspaniałą, gościnną lokalną społeczność.

Dookoła nas znajdują się obszary chronione Natura 2000 i rezerwaty przyrody z licznymi pomnikami. Sam ośrodek otaczają malownicze wzgórza Parku Krajobrazowego Puszczy Mielnickiej, które opadają łagodnymi zboczami w kierunku dziewiczej rzeki oraz naturalnego jeziora-kąpieliska z piaszczystą plażą.

Spotkamy tu unikalną roślinność i zwierzęta, hodowlane: konie, krowy, owce, alpaki, a także dzikie: bociany, myszołowy, sarny, łanie, zające i jelenie, a wszystko to z dala od zgiełku Turystycznych atrakcji.

OŚRODEK na wyłączność dzieci 

Mieszkamy na terenie ogrodzonego i monitorowanego Szkolnego Centrum Edukacyjnego w Mielniku. ​Cały 5-hektarowy teren placówki wraz z infrastrukturą mieszkaniową i sportową jest na wyłączność dla naszych dzieci. Nie ma tutaj w tym czasie żadnych innych kolonii. 

Znajdują się tutaj:

- hala sportowa z pełnym wyposażeniem umożliwiająca rozgrywki w każdą sportową dyscyplinę halową

- boisko do siatkówki plażowej

- zewnętrzne boisko do koszykówki z nową nawierzchnią

- zewnętrzne boisko do piłki nożnej z nową nawierzchnią

- naturalny plac zabaw z elementami niskiego parku linowego, tyrolką, pomostami i brodzikiem

- nowy pumptrack dla rowerów górskich i hulajnóg

- ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza z pomnikiem przyrody 

- trzy miejsca na piknik przy grillu/ognisku

- mini amfiteatr, dwa dodatkowe place zabaw

plan wydarzenia

Co na Was czeka na obozie?

program

Zdobywanie wiedzy i umiejętności stanowią integralną część naszego obozowego programu. Należą tu
przede wszystkim: zdobywanie
sprawności skautowych, prowadzenie projektu z podziałem na role w grupie, obozowe służby i dyżury, obozowe ogniska, nasze zwyczaje i obrzędy związane z drużynową obietnicą, obozowe piosenki, gry terenowe, spotkania i dyskusje.

Ponad to podczas każdego turnusu odbywają się dni plażowania i wakacyjnej rekreacji na plaży nad jeziorem.

Dodatkowo dzieci dokonują wyboru zajęć w oparciu o dostępny harmonogram: możliwość wykonania szeregu prac plastyczno-technicznych z majsterkowaniem włącznie, wyprawy, gry terenowe, lekcje gotowania na ogniu i inne.


ORGANIZACJA ORAZ WYPRAWY

Obóz Dzieci Puszczy tworzą cztery podobozy.

Uczestnicy podobozu dobrani są wiekiem.

Podczas trwania obozu każdy podobóz realizuje minimum trzy z siedmiu wypraw terenowych, dobranych pod kątem zaprawienia podobozu:

- Edukacyjno-poznawcza ścieżka Głogi,

- Szlak "Mielnicki przełom Bugu",

- Wąwóz storczykowy,

- Taras widokowy na górze Rowskiej,

- Rezerwat przyrody Uszeście,

- Taras widokowy na kopalnię kredy,

- Punkt widokowy na Górze Zamkowej

plan wydarzenia

Co na Was czeka na obozie?

  • mnóstwo aktywaności sportowo - outdoorowych
  • treningi na terenie dzikiego lasu, codzienne rozgrzewki przed śniadaniem
  • zajęcia outdoor edukacji na terenie Puszczy Mielnickiej
  • pływanie, wyprawy edukacyjne, leśny survival z elementami ratownictwa
  • gry i zabawy wspierające relacje i współpracę w grupie
  • warsztaty pracy technicznej, majsterkowanie
  • plac zabaw z tyrolką i ciekawymi przeszkodami
  • kilka wypadów na lody, codzienna rekreacja na plaży, czas wolny na terenie ośrodka
  • dreszczyk emocji podczas nocnych podchodów lub nocnych spacerów
plan wydarzenia

Zakwaterowanie

Spanie

Dzieci śpią w wieloosobowych salach - salach lekcyjnych. Każdy uczestnik ma swoje łóżko harcerskie, zabiera swój śpiwór, poduszkę i jeśli chce to również kocyk.

Na sali są krzesła, regał na rzeczy, miejsce na walizki, mała lampka i kilka wspólnych stołów i krzeseł.

Higiena osobista

Dla naszych dzieci przygotowane są wieloosobowe prysznice z przebieralniami, w których dzieci będą mogły pozostawić swoje kosmetyki w kosmetyczkach, a także ręcznik prysznicowy. Mniejszy ręcznik i przybory do mycia zębów dzieci będą miały na sali sypialnianej.

Toalety znajdują się na terenie całego ośrodka, zarówno blisko sali sypialnianej jak i hali sportowej i placu zabaw.

Wszystko z podziałem na strefy damskie i męskie.

Bezpieczne i smaczne posiłki

Wszystkie posiłki przygotowane są i podawane na miejscu w szkolnej stołówce. Menu tworzone jest pod kątem dzieci i serwowane przez wieloletnich pracowników gastronomicznych Ośrodka z dbałością o zastosowanie zdrowej diety. Istnieje możliwość przygotowania specjalnych diet: wegetariańskiej, bezglutenowej, bezmlecznej i innej wykluczającej składniki za dodatkową opłatą. Przy diecie uwzględniającej mięso, około połowa wszystkich posiłków na turnusie będzie bezmięsna. Codziennie będzie również zupa oraz dużo świeżych warzyw.

MNIEJ CUKRU, SŁODYCZY I SŁODKICH NAPOJÓW

Cukier i słodycze są bardzo kaloryczne, mają zły wpływ na zęby oraz nie dostarczają cennych witamin i składników mineralnych. Dlatego na naszym Obozie prócz wakacyjnych lodów tylko dwukrotnie pozwalamy dzieciom na zakup paczkowanych słodyczy w ilości dwóch produktów podczas każdego zakupu.

Słodycze nie powinny zastępować wartościowego posiłku ani zabijać apetytu na zjedzenie obiadu czy kolacji.

Jesteśmy gotowi do alergii wszelkich kształtów i rozmiarów. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie różnego rodzaju alergii i wrażliwości, specjalnych diet i ograniczeń żywieniowych. Ale wiemy, że każdy przypadek może być wyjątkowy.

zobacz filmik z krainy doliny bugu
Organizacja

Kto jedzie z dziećmi?

Wykształcona kadra, która pasjonuje się w pracy z dziećmi - u nas nie ma wychowawców po weekendowym kursie! Tworzymy bezpieczną, domową atmosferę, dlatego nasz Camp jest idealny na pierwsze samodzielne wyjazdy :)

Czterech opiekunów

  • Profesjonalna opieka i praca z dziećmi.
  • Czterech pedagogów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi podczas Campu.
  • Dwóch Pedagogów społecznych zwracających uwagę na potrzeby wsparcia umiejętności społecznych wśród uczestników.
  • Na naszym obozie uczestnicy mają ograniczony dostęp do technologii a harmonogram dnia przygotowany jest w taki sposób, aby dzieci odnajdywały wiele atrakcyjnych zajęć, które odbywają się poza ekranem telefonu i skłaniają do rówieśniczych interakcji, zabaw i samodzielności.

Zasady

Jakie mamy zasady?

Oprócz koleżeństwa i dobrej zabawy uznajemy, że każdy może mieć swoje zdanie i że warto o tym rozmawiać. Jesteśmy w stanie zrealizować każdy pomysł jednak najważniejsza jest dla nas drużyna - dlatego najbardziej lubimy wszystko co nas łączy. Tworząc środowisko bezpieczne unikamy technologii, rywalizacji i niezdrowych przekąsek :)

ZASADY REZERWACJI MIEJSCA

  1. Zgłoszenia do udziału w Obozie Dzieci Puszczy, są dokonywane poprzez wypełnienie i wysłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO (on-line) na wybrany turnus.
  2. Potwierdzenie rejestracji jest automatycznie przesyłane mailem na podany w zgłoszeniu adres e-mail. Potwierdzenie rejestracji, nie jest równoznaczne z zapisaniem dziecka do udziału w Obozie.
  3. Po otrzymaniu POTWIERDZENIA REZERWACJI należy:
    1. a) w ciągu 3 dni dokonać wpłaty zaliczki lub całości na konto Fundacji Dzieci Puszczy (instrukcja zostanie podana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego)
    2. b) wydrukować formularz i kartę kwalifikacyjną, podpisać i dostarczyć do Fundacji osobiście najpóźniej w momencie przekazania dziecka na wypoczynek.
  4. Prosimy o terminowe wpłaty. W przypadku braku wpłaty zaliczki w ciągu 3 dni rezerwacja wygasa.

Pomożemy Ci zarezerowować miejsce telefonicznie! Zadzwoń 796-199-333

Camp DZIECI PUSZCZY

JAK CAMP OCENIAJĄ DZIECI?