Zadzwoń:
530-703-800
Zarezerwuj półkolonie URSYNÓW online
Formularz
Zarezerwuj półkolonie MILANÓWEK online
FORMULARZ
Zarezerwuj kolonie online
Formularz

RĘKODZIEŁO

Wykorzystanie kreatywności w połączeniu z motoryką małą

Rękodzieło dla dzieci od 7 lat. To są zajęcia kreatywne. Ćwiczymy wyobraźnię, zasady kompozycji, odkrywamy niestandardowe połączenia materiałów. 

Warsztaty dopasowane do wieku oraz indywidualnych umiejętności w zakresie motoryki małej, uczymy się pracy w skupieniu, dbania o detale i wzajemnej motywacji. 

Praktyka

Na zajęciach Rękodzieła, mamy możliwość realizować, najbardziej kreatywne i szalone pomysły. Dostępne materiały mogą zostać wykorzystane w każdy możliwy sposób, nawet ten nieprzewidziany!

Każdy uczestnik, ma prawo realizować swoją wizję, nie ma określonego schematu, czy jednego poprawnie wykonanego dzieła! Każde jest wyjątkowe i szczególne.

Dzieci dostają do dyspozycji materiały, koraliki, piórka, sznurki, cekiny. W takich warunkach dajemy dzieciom czas. Coś, czego często brakuje na co dzień. Naszym celem jest, aby wrócili do domu z głębszym zrozumieniem swojej kreatywności.

MOTORYKA MAŁA oraz inne umiejętności...

Motoryka mała, terapia ręki oraz koordynacja oko - ręka, to często zaniedbywane elementy rozwoju, w czasach wszechobecnej elektroniki.


Skupienie oraz dbałość o szczegóły, podczas pracy nad projektem, wspomagają szczególnie umiejętność, niezbędną w nauce tzw. "deep focus".

Planowanie projektu, określanie jego zakresu, dostępnych materiałów oraz możliwości ich połączenia, uczą odpowiedzialności za wdrożenie projektu z fazy planowania do fazy realizacji.

Nieograniczona ramami kreatywność, ujawnia wewnętrzny odbiór świata. 

Początki "przedsiębiorczości"

Uczestnicy naszych warsztatów, to naprawdę kreatywne osoby! Potrafią zmonetyzować swoją twórczość! Przychody ze sprzedaży ich niezwykłych dzieł, wsparły działalność charytatywną - schronisko dla psów! 

Rodzice, już nie muszą się martwić, że twórczość artystyczna, nie przynosi wymiernych zysków! 

ZAKOŃCZONE NA WARSZTATACH PRACE
MOŻNA ZABRAĆ DO DOMU

Podczas wyboru projektu do realizacji, dzieciom towarzyszy opiekun - zaangażowany dorosły, który potrafi wydobyć z uczestników, potencjał twórczy. 

Prowadzący zajęcia, zadaje temat, a reszta wykonania zależy od wyobraźni dzieci.

W zależności od umiejętności opiekun, będzie pomagał, wspierał i nadzorował przebieg pracy, ale nie będzie jej wykonywał za uczestnika.

Dzieło należy do twórcy! Może je zabrać po warsztatach do domu.

Zachęcamy, by zrobić więcej niż jedno dzieło i uczestniczyć w więcej niż w jednych warsztatach!

ORGANIZACJA WARSZTATÓW RĘkodzieła

Warsztaty trwają 2,5 godziny i odbywają się w specjalnie przygotowanej do tego sali.
Uczestnicy otrzymują materiały, które mogą wykorzystać w całości lub części.
Podczas warsztatów uczestnicy mają dostęp do toalety.