Drużyna dzięki której odkryjesz swoje silne strony, talenty 
i zamienisz je w umiejętności na całe życie

Dołącz do zgranej drużyny PATROLU
patrol

Kształtuje poczucie własnej wartości. Nastolatki otrzymują wsparcie w trudnej nauce i nabywają umiejętności poszerzające strefy komfortu w działaniu, dzięki temu przełamują wewnętrzne obawy i bariery.

Rodzice PATROLU

Rodzice otrzymują wsparcie związane z edukacją, wychowaniem i pomocą psychologiczno-pedagogiczną, od doświadczonej kadry pasjonatów i ekspertów.

CO ZYSKASZ NA ZBIÓRKACH PATROLU?

Poznasz metody jak walczyć i radzić sobie z presją otoczenia.
Poznasz swoje mocne strony i zdobędziesz niezachwianą pewność siebie.
Zaczniesz dostrzegać możliwości i szanse tam gdzie wcześniej widać było jedynie problemy.
Poznasz siebie i odnajdziesz swoje pasje, które powiemy Ci jak możesz rozwijać i jak osiągać swoje cele.

wszystkie nasze projekty łączą rozwój emocjonalny z doskonaleniem umiejętności społecznych

Stawiając krok w nieznane Kształtujesz charakter


metody

nowoczesne i przyszłościowe metody działania: coaching, outdooredukacja, edukacja prozdrowotna, trening umiejętności społecznych i poznawczych, rozwój interpersonalny i intrapersonalny.

Dlaczego patrol

Bo robienie rzeczy w grupie podobnych do siebie nastolatków buduje poczucie wspólnoty oraz kształtuje postawy. A to dopiero początek.

DRUŻYNA PATROLU

Drużyna nastolatków działająca przy FDP dla której przygotowaliśmy specjalny program wspierając uczestników w projektowaniu i realizowaniu własnej ścieżki rozwoju.

Drużyna spotyka się raz w miesiącu na specjalnie przygotowanych warsztatach. Warsztaty dla młodzieży kształtują przede wszystkim poczucie własnej wartości. Uczestnicy poznając siebie i swoje mocne strony uczą się asertywności i zdrowej, pozytywnej komunikacji z otoczeniem.

Następnie chcemy wspierać ich w procesie usamodzielniania. Wszystkie spotkania łączą rozwój emocjonalny z doskonaleniem umiejętności społecznych i poznawczych. Współpracujemy przy tym z innymi organizacjami, tak aby dostarczyć drużynie jak największego wsparcia i jak najszerszych możliwości rozwoju.

Pracujemy metodą Porozumienia Bez Przemocy i łączymy różne metody pedagogiczne w zależności od potrzeb i celów jakie chcemy osiągnąć. Modyfikujemy podejścia dopasowując je do nieustannie zmieniającej się rzeczywistości.

Drużyna PATROLU powstała dla tych, którzy są otwarci na zmianę i rozwój. Dla tych którzy chcą działać i są gotowi aby przedłożyć potrzeby drużyny ponad swoje.

ZBIÓRKI DRUŻYNY PATROLU: KAŻDY OSTATNI WTOREK MIESIĄCA GODZINA 17:00-18:30 DOM SZTUKI UL.WIOLINOWA 14