MISJA ODWAGA

LEKCJA 4

Odkryj w sobie bohatera!

Superbohaterowie, posiadają niezliczone moce, gadżety i grono pomocników. Te często nierealne postacie, pokonują wrogów, walczą ze złem i ratują całe miasta z niebezpieczeństwa. Ciężko sobie wyobrazić, że sami potrafilibyśmy stawić czoła takim przeciwnościom losu. 

Puśćmy jednak wodze fantazji!

Wyobraź sobie, że jesteś bohaterem. Możesz mieć nawet jakąś super moc. Pomyśl czy fajniej byłoby umieć latać czy raczej czytać innym w myślach a może uzdrawiać dotykiem?

Jako bohater jesteś odważny i nie boisz się działać. Zastanów się czy raczej ratujesz ludzi przed wypadkami, np samochodowymi, na drodze lub lotniczymi, czy raczej łapiesz złodziei na gorącym uczynku i zakuwasz w kajdanki wzywając policję aby zgarnęła złodzieja do więzienia? 

A może wolisz być cichym bohaterem z sąsiedztwa, który przynosi komuś zakupy lub wyrzuca śmieci starszym osobom? 

A może jesteś bohaterem, który zjawia się w szpitalu wieczorami po to aby leczyć chorych podczas ich snu?

Przykładowe ćwiczenie

Weź kartkę i ołówek. Wypisz swoich pięć mocnych stron. Jeżeli masz problem z wybraniem najlepszych swoich cech, poproś o pomoc rodziców, rodzeństwo lub rówieśników. 

Do każdej z zapisanej "mocnej strony", wymyśl super moc, która z tego wynika. Np. poczucie humoru, może mieć moc przepędzania strachu, czy lęku śmiechem. 

Każdej z wymyślonych mocy, nadaj siłę w pięciostopniowej skali. W ten sposób odkryjesz swoje super talenty, które wspierają Cię w Misji Odwaga!

Bonus

AMULET

Wybierz przedmiot, który masz niemal zawsze przy sobie i zrób z niego "amulet", przypominający Ci o Twoich super mocach. Może to być breloczek, bransoletka, pin, ulubiony mały przedmiot, który będziesz mogł/a trzymać w kieszeni. Zawsze, gdy będziesz potrzebować dodać sobie otuchy, weź przedmiot w dłonie i przypomnij sobie o super mocach i jak dodają Ci odwagi w kryzysowej sytuacji! Powodzenia! 

MISJA ODWAGA
POZNAJ NASZ UNIKALNY PROGRAM