Zadzwoń:
530-703-800
Zarezerwuj półkolonie URSYNÓW online
Formularz
Zarezerwuj półkolonie MILANÓWEK online
FORMULARZ
faq

Jak wygląda organizacja półkolonii?

Półkolonie Dzieci Puszczy odbywają się na terenie L.O im. Lajosa Kossutha na ul. Hirszfelda 11.

Zaczynamy o 9:30 i kończymy o 16:30. Dzieci mogą przyjeżdżać od 8:00 i być odbierane od 16:30 do 17:30.
Pierwszego dnia zbieramy karty kwalifikacyjne na półkolonie oraz sprawdzamy wpłaty, dlatego może to potrwać nieco dłużej.

W razie pytań prosimy o kontakt z Anią Rosik 530 703 800

faq

JAK ODEBRAĆ DZIECKO Z PÓŁKOLONII?

DROGI RODZICU, PRZYPROWADZIMY TWOJE DZIECKO DO WYJŚCIA
Ze względów BEZPIECZEŃSTWA, chcemy ograniczyć ilość osób dorosłych wchodzących do budynku szkoły.

Na dole będzie czekał jeden z opiekunów półkolonii, który poprosi Twoje dziecko do wyjścia. Chcemy mieć pewność, że każde dziecko trafi do swojego opiekuna prawnego bądź osoby upoważnionej do odbioru.

faq

ZASADY ZWROTÓW I REZYGNACJI

Dziękujemy za zaufanie i oddanie pod opiekę swojego dziecka. Ponieważ wiemy, że zdarzają się sytuacje awaryjne, mamy zasady dotyczące zwrotów i rezygnacji z uczestnictwa.

 1. Istnieje możliwość przepisania uczestnika z zarezerwowanego turnusu na inny wybrany turnus w miarę dostępności miejsc bez utraty zaliczki ani ponoszenia kosztów.
 2. Rezygnacja z turnusu w terminie dłuższym niż 14 dni przed rozpoczęciem turnusu bez podania powodu skutkuje zwrotem zaliczki w wysokości 100%.
 3. Rezygnacja z turnusu w terminie 14-7 dni przed rozpoczęciem turnusu bez podania powodu skutkuje zwrotem zaliczki w wysokości 50%.
 4. Rezygnacja z turnusu w terminie 6 i mniej dni przez rozpoczęciem turnusu bez podania powodu nie podlega żadnym zwrotom.
 5. Rezygnacja w terminie do 1 dnia przed rozpoczęciem turnusu w przypadku przedłożenia opinii lekarza o niemożliwości udziału dziecka w półkoloniach skutkuje zwrotem w wysokości 100%.
 6. Nieobecność dziecka w jeden lub więcej dni, zgłoszona przynajmniej 7 dni przed rozpoczęciem turnusu skutkuje pomniejszeniem opłaty za półkolonie w wysokości 45zł za każdy dzień nieobecności.
 7. Nieobecność dziecka w jeden lub więcej dni, zgłoszona na krócej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu nie podlega żadnym zwrotom za niewykorzystane dni i posiłki.

faq

Jaki jest plan tygodnia?

Na potrzeby półkolonii Dzieci Puszczy, został stworzony szczegółowy harmonogram na każdy dzień, tak aby rodzice i dzieci wiedzieli, co spotka ich kolejnego dnia.
Opiekunowie na półkoloniach są odpowiedzialni za jego realizację, poprzez treningi outdoorowe, zajęcia kreatywne, gry i zabawy.

PONIEDZIAŁEK - POZNAJEMY SIĘ!

 • 9:30 Powitanie uczestników, podział na grupy.
 • Zabawy integracyjne w grupach pomagające dzieciom przełamać pierwsze bariery i zachęcające do relacji.
 • Wyjście do parku, Outdoor edukacja. II Śniadanie w plenerze. Zabawy grupowe.
 • Wspólny obiad i sjesta poobiednia z przejściem do parku, czyli czas na realizację zabaw i pomysłów dzieci :)
 • Podsumowanie dnia, wnioski i plany. Powrót do szkoły. Odbiór dzieci.

WTOREK - POŁĄCZY NAS PRZYGODA!

 • Powitanie uczestników, przedstawienie
 • Wyprawa terenowa prowadzona przez wyspecjalizowaną kadrę - elementy survivalu i ratownictwa.
 • Wspólny obiad i sjesta poobiednia, czyli czas na realizację zabaw i pomysłów dzieci :)
 • Podsumowanie dnia, wnioski i plany. Pożegnanie.

ŚRODA - JESTEM TWÓRCĄ!

 • Powitanie uczestników. Przedstawienie projektu zajęć technicznych, kreatywnych, plastycznych oraz rozpoczęcie projektów.
 • Boisko, plac zabaw, łąka - jak się bawić na dworze? Gramy w dwa ognie, zbijaka i kluchę a także w berka i zaklepańca.
 • Zajęcia z majsterek - kontynuacja i kończenie prac technicznych.
 • Wspólny obiad i sjesta poobiednia, czyli czas na realizację zabaw i pomysłów dzieci - zwykle ciąg dalszy prac techniczno-plastycznych :) Klej na gorąco jest już wszędzie!
 • Podsumowanie dnia, wnioski i plany. Pożegnanie.

CZWARTEK - WYCIECZKA

 • Powitanie uczestników. Organizacja zasobów i przygotowanie do wycieczki.
 • Wycieczka całodniowa do Ogrodu Botanicznego lub Parku Linowego w Powsinie (aktywność wybierana jest w zależności od wieku oraz preferencji uczestników). Zaczepimy o plac zabaw oraz wodną kurtynę obok kortów. Potrzeba będzie dużo prowiantu! Po drodze gra terenowa, podchody lub "Fenicka Tajemnica Przygody"!
 • Wspólny obiad trochę później niż zwykle oraz sjesta poobiednia i odpoczynek!
 • Podsumowanie dnia, wnioski i plany na imprezę pożegnalną. Pożegnanie.

PIĄTEK - IMPREZA POŻEGNALNA

 • Powitanie uczestników. Gry i zabawy integracyjne pomagające dzieciom podtrzymać dobre relacje.
 • Piątek jest dniem który projektujemy razem z uczestnikami. Zwykle aktywności to albo powtórka ulubionych rzeczy z tygodnia, czasem wyprawa na ognisko w Powsinie. Dzieci podczas burzy mózgów dnia poprzedniego razem z wychowawcami ustalają co sprawi im najwięcej radości. Są również przypadki dyskoteki na sali, balu przebierańców ze śpiewaniem piosenek przy akompaniamencie gitary! Wszystko zależy od drużyny :)
 • Wspólny obiad oraz sjesta poobiednia i czas na zabawy.
 • Podsumowanie tygodnia, rozdanie upominków, podziękowania, laurki, ciasteczka :)

faq

CZY DZIECI SĄ DZIELONE NA GRUPY ZE WZGLĘDU NA WIEK?

Na półkolonie Dzieci Puszczy, zapraszamy dzieci w wieku od lat 6 do 14. Wiemy, że każda grupa wiekowa ma inne potrzeby, dlatego nasz program uwzględnia różnice w wieku uczestników. Jednocześnie, chcemy tworzyć "drużynę", w której młodsi mogą się uczyć od starszych, a starsi uczą się empatii i zrozumienia dla młodszych uczestników.
Opiekunowie na półkoloniach zwracają szczególną uwagę na wzajemne relacje uczestników i pracują nad integracją grupy.

CO SIĘ DZIEJE W GRUPACH 

MŁODSZYCH OD LAT 6

CO SIĘ DZIEJE W GRUPACH do 14 lat
faq

kim są opiekunowie na półkoloniach dzieci puszczy?

Opiekunowie na półkoloniach to osoby współpracujące z Fundacją. Poza stałymi współpracownikami, dołączają do nas na czas wakacji, zweryfikowane i zaufane osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. Zazwyczaj współpracujemy z pedagogami, drużynowymi harcerstwa, trenerami TUS i pracownikami placówek oświatowych.

Kierownikiem półkolonii jest Marta Sowińska.

Pedagog, nauczyciel,

Trener TUS

Anna Laskowska-Krystosiak

Ekspert ds. relacji interpersonalnych, pedagog społeczny, certyfikowana trenerka umiejętności społecznych i emocjonalnych, wieloletnia nauczycielka i trenerka umiejętności praktycznych z zawodu i pasji.

Od 2010 roku związana z Fundacjami, organizacjami, Stowarzyszeniami i ośrodkami edukacji działającymi na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Posiada wieloletnie doświadczenie w edukacji metodami aktywizującymi i turystyce kwalifikowanej. Założycielka sprawnie funkcjonującej organizacji młodzieżowej Fundacji Dzieci Puszczy, która w 2019 r. została członkiem międzynarodowej OE Network. Mama dwójki dzieci 12 letniej Natalii i 8- letniego Janka, których wychowuje wraz z mężem Rafałem.

Napisz do mnie:
dziecipuszczy@gmail.com

Psycholog, TRENER TUS, Instruktorka Harcerstwa, Trenerka nauki przez działanie

Magdalena Stępek

Psycholog i germanistka. Współpracuje z niemiecką organizacją Aktion Umwelt für Kinder, pracującą w duchu pedagogiki przeżyć (Outdoor Education).

Magda posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobywała na obozach i wyprawach harcerskich, a następnie w fundacjach, leśnych i zielonych szkołach.

W Fundacji Dzieci Puszczy odpowiada za outdoorowe programy edukacyjne. Jest trenerem grupy "Dzieci Puszczy".

Trener, Wychowawca

Mikołaj Kubicki

Pasjonat pracy z dziećmi posiadającymi zaburzenia rozwoju, wielki fan papierowych gier fabularnych RPG oraz zajęć skautowych.

Student informatyki na Społecznej Akademii Nauk, z doświadczeniem w nauczaniu dzieci programowania oraz prowadzeniu zajęć z robotyki.

W Fundacji Dzieci Puszczy prowadzi gry fabularne RPG.


PEDAGOG, TRENER TUS,

CZYNNA SKAUTKA

Monika Adolska

Pasjonatka pracy z dziećmi w której rozwija się od kilkunastu lat. Od 13 roku życia należy do Harcerstwa „Zawisza” FSE, gdzie przez pięć lat pracowała z „wilczkami” - dziewczynkami w wieku 9-12lat, przez cztery lata prowadząc własną drużynę, a obecnie współpracuje z szefowymi, dzieląc się wieloletnim doświadczeniem.

Ukończyła studia pedagogiczne I stopnia na kierunku pomoc społeczno-wychowawcza dziecku i rodzinie, II stopień pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną.

Certyfikowana Trenerka Treningu Umiejętności Społecznych z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku.

W pracy z dziećmi stawia na budowanie pozytywnych relacji, tworzenie bezpiecznej, przyjaznej atmosfery. Do każdego dziecka podchodzi z zainteresowaniem, potrafi wysłuchać i zrozumieć, a także zaangażować dzieci do działania!

W Fundacji Dzieci Puszczy prowadzi wyprawy terenowe Skautów oraz grupy Alpha Y.

PEDAGOG, PRZEWODNIK HARCERSKI, WYCHOWAWCA

Karolina Natkaniec

Absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz I roku studiów II stopnia na kierunku filologia polska o specjalizacji nauczycielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

W wolnym czasie nadal zaangażowana w działalność harcerską. Od 11 roku życia należy do Związku Harcerstwa Polskiego, będąc instruktorem ZHP w stopniu przewodnika. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą, zdobyte m.in. podczas wyjazdów na obozy, półkolonie i zimowiska jako wychowawca.

W czasach licealnych była szefem Harcerskiego Klubu Turystycznego „Wertep”, którego celem było propagowanie turystyki pieszej oraz poznawanie walorów przyrodniczych Wyszkowa i okolic wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Posiada kurs wychowawców kolonijnych, certyfikat ukończenia Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy, małą Odznakę Turystyki Pieszej PTTK w stopniu złotym, a także odznaki woodcraftowe.

Uwielbia czytać książki, podróżować oraz spędzać czas na długich wędrówkach w pięknych okolicznościach przyrody. Od ponad dwóch lat uczęszcza na kurs tańca towarzyskiego.

Trener, Wychowawca

Lilia Kirichenko

Pasjonatka sportu i pracy z dziećmi. Wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego, magister-nauczyciel sportu, trenerka taekwondo olimpijskiego.

Absolwentka Instytutu Pedagogiki i Psychologii oraz Uniwersytetu im A.S. Makarenki Ukraina. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku od 6 do 15 lat, które zdobyła w szkole sportowej oraz klubach sportowych.

W Warszawie ukończyła szkołę na kierunku fizjoterapeuta, masażysta oraz szkoleń specjalistycznych pierwszej pomocy.

Prowadzi aktywny tryb życia. Uwielbia piesze wycieczki, podróże, turystykę kwalifikowaną. Uprawia aktywnie sport - taekwondo.

Lilia jest bardzo odpowiedzialnym trenerem i ma bardzo duże zaangażowanie w chęć niesienia pomocy. Uwielbia prace z dziećmi, która jest dla niej bardziej pasją niż pracą.

OPIEKUN RODZICA, WYCHOWAWCA

Anna Rosik

Potrzebujesz pomocy, wsparcia, informacji. Anna to pomocna dłoń we wszelkich ważnych sprawach, która pomaga rodzicom i jest dla nich codziennym wsparciem.

Doświadczona organizatorka wydarzeń, szkoleń i wycieczek, które przez ostatnie kilkanaście lat organizowała w organizacjach służących uczniom z niepełnosprawnościami fizycznymi i deficytami społecznymi. Prowadziła zajęcia z zakresu muzykoterapii i rękodzieła oraz była opiekunką grup starszych i realizowała autorski cykl zajęć, mających na celu przystosowanie uczniów z deficytami do samodzielnej egzystencji.

Hobby Ani to kynologia i podróże.

Pedagog, Psycholog

Seksuolog - EKSPERT ds RELACJI

Patrycja Wonatowska

Pedagog, Terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania. Psycholog, Seksuolog.


Ukończyła studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej.

Jako edukatorka zajmuje się poradnictwem w zakresie relacji i seksualności w różnych fazach życia:
dzieci, młodzieży i dorosłych.Poradnictwo i terapia obejmują zarówno udzielanie informacji, jak i szukanie możliwych rozwiązań dotyczących trudności w obszarze seksualności i związanymi z tym relacji.

W Fundacji Dzieci Puszczy jest ekspertem ds. relacji oraz jednym z opiekunów rodzicielskiej grupy wsparcia.

Dyrektor operacyjny

Zuzanna Janusz

Pasjonatka kreatywnych rozwiązań, stolarstwa i outdooru.

Ukończyła Uniwersytet SWPS,
Finanse i Bankowość oraz Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Warszawie.

Posiada 15 letnie doświadczenie w obsłudze klientów, sprzedaży i zarządzaniu projektami w międzynarodowych korporacjach.

W Fundacji Dzieci Puszczy odpowiada za zarządzanie i operacje.
Jest drogowskazem - nadzoruje procesy i kulturę organizacji.

Administracja

Wnioski i reklamacje

Rafał Krystosiak

Odpowiedzialny za organizację administracji, dokumentację i obieg regulacji prawnych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i nadzorze dokumentacji prawnej. Odpowiada za przepływ informacji, a także kontakt z klientami i kontrahentami w zakresie wniosków i reklamacji.

Ekspert z doświadczeniem w nadzorowaniu projektów w obszarze Turystyki i Rekreacji. Współtworzył projekty dla szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń oraz Fundacji.

Jest pasjonatem podróży i Outdooru.

OPIEKUN, PSYCHOLOG

Kasia Kroker

Studentka 2 roku psychologii na Akademii Ignatianum w Krakowie. Od 4 lat pasjonuje się poznawaniem świata dziecka, jego rozwojem, psychiką i budowaniem bezpiecznych relacji. Działała m. in. w domu dziecka oraz ośrodku kuratorskim, a także jako animator podczas zorganizowanego wypoczynku.

Na co dzień ma głowę pełną pomysłów. Lubi eksperymentować kulinarnie, jest amatorką deszczowych wieczorów z książką. Ukończyła szkołę muzyczną I st. i przez wiele lat grała w różnych orkiestrach na puzonie. Zaanagramuje wszystko, co można. Przypadkiem polubiła się z hiszpańskim, a hiszpański z nią - encantada de conocerte.

fundacja dzieci puszczy

Dlaczego warto wziąć udział w półkoloniach?

OPINIE RODZICÓW