Zadzwoń:
530-703-800
Zarezerwuj półkolonie URSYNÓW online
Formularz
Zarezerwuj półkolonie MILANÓWEK online
FORMULARZ
Zarezerwuj kolonie online
Formularz

Majsterki dla dzieci od 7 lat. To nie są zajęcia plastyczne. To budowanie i posługiwanie się narzędziami by wykonać przedmioty, które przydają się na co dzień w domu lub szkole. 

Warsztaty dopasowane do wieku oraz indywidualnych umiejętności w zakresie motoryki małej, uczymy się współpracy, jak wykorzystywać materiały z odzysku oraz jak posługiwać się narzędziami

Praktyka

W Szkole Majsterkowania dzieciaki mogą posługiwać się wszystkimi narzędziami i są obdarzone zaufaniem. Zaufaniem, że nie zrobią sobie krzywdy, że nie skrzywdzą innych, ponieważ ustalone są zasady bezpieczeństwa.
Jednak w Szkole Majsterkowania nie ma ustalonego programu nauczania. Nie ma też testów. Nie szukamy u nikogo niezwykłych wyników.

Dzieci dostają do dyspozycji materiały, drewno, gwoździe, narzędzia. To silnie angażujące doświadczenie. W takich warunkach dajemy dzieciom czas. Coś, czego często brakuje na co dzień. Naszym celem jest, aby wrócili do domu z głębszym zrozumieniem drogi do praktycznych umiejętności.

Błędy są dobre...

Nic nie wychodzi tak, jak zaplanowaliśmy... nigdy. A dzieci szybko się uczą, że wszystkie projekty wychodzą na opak i nie tak jak chcieli i oswajają się z tą świadomością, że każdy krok w projekcie jest albo w kierunku sukcesu albo radosnej klęski.

Zaczynamy od rysunków, szkiców, ale czasami robimy plany, a czasami po prostu od razu zaczynamy budować. Budowanie jest samym sednem doświadczania.

Własnymi rękoma, z pełnym zaangażowaniem i pełnym poświęceniem się rozwiązywanemu problemowi. Sukces tkwi w samym działaniu, zaś błędy są celebrowane i szczegółowo analizowane.

Problemy zamieniają się w układankę, a przeszkody i niepowodzenia zaczynają mieć znaczenie.

REFleksja nad działaniem

Kiedy spotykamy się ze szczególnie trudnymi "projektami - porażkami", stosujemy szczególnie interesującą metodę: Wystawy. Wystawa nieudanych projektów jest refleksją nad działaniem wśród rówieśników

Z takich problemów pośrednich, pojawiają się wnikliwe spostrzeżenia i odnajdowane są powstałe błędy, jako rozwiązania, które jeszcze przed chwilą kojarzyły się z frustracją

Wszelkie materiały nawet takie najzwyklejsze worki na zakupy mogą stać się silnym pomostem, który buduje zadziwiające efekty nawet dla nich samych
Dlatego Majsterki są tak istotne

ZAKOŃCZONE NA WARSZTATACH PRACE
MOŻNA ZABRAĆ DO DOMU

To jeden z warunków.
Dzieci są często zniechęcone widząc zakres zadań jakie muszą wykonać aby uzyskać efekt końcowy.
Dlatego tak ważny jest doświadczony i zaangażowany dorosły, który wesprze każdego w tym momencie, w którym będzie potrzeba.

Uczestnik sam wybiera projekt, który chce realizować z tych, które przygotował trener lub proponuje własny.

W zależności od umiejętności trener będzie pomagał, wspierał i nadzorował przebieg pracy, ale nie będzie jej wykonywał za uczestnika.

Twoje dzieło jest Twoje i możesz je zabrać po warsztatach do domu.

Możesz zrobić więcej niż jedno dzieło i uczestniczyć w więcej niż w jednych warsztatach!

ORGANIZACJA WARSZTATÓW MAJSTERKOWANIA

Warsztaty trwają 2,5 godziny i odbywają się w specjalnie przygotowanej do tego sali.
Uczestnicy otrzymują gotowe komponenty przedmiotów, które mogą złożyć pod okiem prowadzącego lub w całości lub wykonać samodzielnie.
Podczas warsztatów uczestnicy mają dostęp do toalety.